Home / SLOVENSKO / Pfundtner sa opäť vráti do funkcie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti, Horeckého tím posilní Partila

Pfundtner sa opäť vráti do funkcie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti, Horeckého tím posilní Partila

12.10.2022 (Webnoviny.sk) – Novými štátnymi tajomníkmi na Ministerstve spravodlivosti SR budú Peter Sepeši a Edita Pfundtner. Vláda o tom rozhodla na stredajšom rokovaní.

Peter Sepeši je bývalým predsedom prokurátorskej rady Generálnej prokuratúry SR a členom Rady prokurátorov SR. Edita Pfundtner je bývalá podpresedníčka strany Most-Híd a poslankyňa Národnej rady SR za túto stranu.

Do funkcie odchádza z pozície riaditeľky Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže. Štátnou tajomníčkou Ministerstva spravodlivosti SR bola za bývalej vlády od augusta 2018 do marca 2020.

Novým štátnym tajomníkom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR bude Slavomír Partila. Vyplýva to z návrhu ministra školstva Jána Horeckého, ktorý schválila vláda. Partila by mal byť do funkcie vymenovaný 17. októbra 2022.

Viac k témam: Štátny tajomník
Zdroj: Webnoviny.sk – Pfundtner sa opäť vráti do funkcie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti, Horeckého tím posilní Partila © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Košický samosprávny kraj otvoril prvý slovenský pumptrack s certifikátom UCI pre medzinárodné súťaže

Pumptrack sa nachádza v Košiciach pri parkovisku za obchodným centrom Hornbach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *