Home / SLOVENSKO / Radičová: Vládna koalícia si vystačí sama, aby sa zničila. Prijímanie zákonov zvalcuje jedno šesťpercentné hnutie

Radičová: Vládna koalícia si vystačí sama, aby sa zničila. Prijímanie zákonov zvalcuje jedno šesťpercentné hnutie

11.10.2022 (Webnoviny.sk) – Pre časť opozície sú predčasné voľby nevyhnutné, pretože potrebujú zvrátiť rozbehnuté vyšetrovania korupčných káuz. Sociologička a bývalá premiérka Iveta Radičová to v utorok povedala v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

Koalícia sa zničí sama

„Dokonca potrebujú nastaviť úplne iné podmienky pre výkon vyšetrovania Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) a polície. To je priam až pud sebazáchovy,“ dodala Radičová.

Ďalej tvrdí, že koalícia si vystačí sama, aby sa zničila. „To, čo je znervózňujúce a neupokojujúce sú vnútorné súboje a boje v rámci koalície a prijímanie nekvalitných zákonov,“ tvrdí sociologička.

Hmotná zodpovednosť politikov

Iveta Radičová sa zmienila aj o hnutí Sme rodina, o ktorom si myslí, že má vplyv na väčšinu zákonov. „Zvalcuje to jedno šesťpercentné hnutie, ktoré na to nedostalo mandát vo voľbách. Menia zákony úplne zásadným spôsobom. Dokonca sa vyjadruje, či bude, alebo nebude za predčasné voľby, akoby malo toto hnutie tretinu poslancov v parlamente,“ zdôraznila Radičová.

Taktiež dodala, že pri schvaľovaní návrhu zákona o hmotnej zodpovednosti politikov, Sme rodina návrh nepodporilo. „Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič vyčítal strane Sloboda a Solidarite (SaS), že nezahlasovali za návrh. Sme rodina to nevyčítali,“ doplnila.

Viac k témam: Boj proti korupcii, Hmotná zodpovednosť, Predčasné voľby, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Radičová: Vládna koalícia si vystačí sama, aby sa zničila. Prijímanie zákonov zvalcuje jedno šesťpercentné hnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Proces výberu riaditeľa SND je v rozpore so zákonom, tvrdí advokátska kancelária

Na základe právnych predpisov by malo ministerstvo vymenovať riaditeľa SND na základe výberového konania alebo priamym oslovením, MK SR však vyhlásilo verejné vypočutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *