Home / SLOVENSKO / SaS chce v parlamente prijať uznesie a rázne odsúdiť bombardovanie civilistov. Putin pácha genocídu na Ukrajincoch, tvrdí

SaS chce v parlamente prijať uznesie a rázne odsúdiť bombardovanie civilistov. Putin pácha genocídu na Ukrajincoch, tvrdí

11.10.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predkladá návrh uznesenia Národnej rady SR, v ktorom ostro odsudzuje rozsiahle útoky na civilné ciele Ukrajiny vrátane Kyjeva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko predvádza genocídu na civilnom obyvateľstve Ukrajiny. Toto je absolútne neakceptovateľné a ostro to odsudzujeme,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík. Podľa jeho slov nesmú zostať nepotrestanú zverstvá, ktoré páchajú ruskí vojaci na civilistoch.

Liberáli ďalej apelujú na to, že Slovenská republika sa musí jednoznačne postaviť na stranu Ukrajiny a mieru, pretože akákoľvek podpora ruského režimu je len podporou pre bezbrehé zabíjanie nevinných ľudí a šírenie ruskej propagandy.

„Veríme, že si to uvedomujú aj predstavitelia súčasnej koalície, ktorí v záujme zachovania menšinovej vlády budú obhajovať aj postoje takých politikov, ktorí otvorene obhajujú kroky Vladimíra Putina,“ uviedol Sulík.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ruský raketový útok na Kyjev (fotografie)

Viac k témam: Genocída, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – SaS chce v parlamente prijať uznesie a rázne odsúdiť bombardovanie civilistov. Putin pácha genocídu na Ukrajincoch, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rodina zosnulého exšéfa polície Lučanského zvažuje podanie ústavnej sťažnosti, nestotožňuje zo závermi vyšetrovania

Podľa orgánov činných v trestnom konaní nezavinila smrť Milana Lučanského cudzia osoba.

Jeden komentár

  1. Sulik to evidentne prehnal s nejakym zivotabudicom…len aby za par mesiacov nespieval uplne inu pesnicku…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *