Home / SLOVENSKO / Zasadal krízový štáb a Mikulec povedal, čo schválili pre prípad ďalšieho prílevu odídencov z Ukrajiny (video)

Zasadal krízový štáb a Mikulec povedal, čo schválili pre prípad ďalšieho prílevu odídencov z Ukrajiny (video)

10.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ústredný krízový štáb na svojom pondelkovom zasadnutí schválil takzvaný kontingečný plán, ktorý má zaviesť postupy pre prípadné ďalšie vlny odídencov z Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako na brífingu povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), plán napríklad upravuje spoluprácu s neziskovými organizáciami.

Zvažujú rôzne scenáre vývoja

„Jednotlivé rezorty k tomu pristúpili naozaj konštruktívne,“ povedal Mikulec. Doplnil, že Ústredný krízový štáb v súvislosti s vojnou na Ukrajine zvažuje rôzne scenáre vývoja.

Pod vedením Úradu verejného zdravotníctva napríklad vznikla špecifická pracovná skupina zameraná na dôsledky prípadného jadrového konfliktu. „Toto sú všetko veci, ktoré prebiehajú,“ skonštatoval minister.

Pomôcť chce aj ministerstvo školstva

Minister Ján Horecký doplnil, že rezort školstva je v prípade potreby pripravený poskytnúť pomoc v podobe ubytovacích kapacít.

„Vytypujeme v rezorte školstva tie najvhodnejšie objekty tak, aby sa minimálne dotkli úloh, ktoré rezort školstva rieši,“ zdôraznil minister.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojnoví utečenci na slovensko-ukrajinských hraniciach (fotografie)

Viac k témam: kontingečný plán, rusko-ukrajinský konflikt, utečenci z Ukrajiny, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zasadal krízový štáb a Mikulec povedal, čo schválili pre prípad ďalšieho prílevu odídencov z Ukrajiny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovič si nemyslí, že poslanci z kandidátky kotlebovcov podporia rozpočet. Pre 76 hlasov však koalícia urobí všetko

Minister financií predpokladá, že v SaS sa nájdu poslanci, ktorí štátny rozpočet podporia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *