Home / SLOVENSKO / Brocková hovorila o úlohe žien v oblasti technológií a inovácií, spomenula aj povojnovú obnovu Ukrajiny

Brocková hovorila o úlohe žien v oblasti technológií a inovácií, spomenula aj povojnovú obnovu Ukrajiny

9.10.2022 (Webnoviny.sk) – Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR) Ingrid Brocková sa zúčastnila na podujatí Tatra Summit. Vystúpila v paneli, ktorý sa zaoberal úlohou žien v oblasti technológií a inovácií. Pri vystúpení sa vyjadrila, že ako žena si uvedomuje prekážky, ktorým profesionálky čelia, a preto je jej cieľom podporovať diskusie o rodových otázkach.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rovnaké príležitosti majú podľa nej markantný ekonomický prínos. Neformálne stretnutie politických a ekonomických expertov Tatra Summit sa konalo 7. a 8. októbra vo Vysokých Tatrách. Informoval o tom komunikačný odbor MZVaEZ.

Brocková kládla dôraz i na povojnovú obnovu Ukrajiny. „Povojnová obnova Ukrajiny predstavuje pre demokratický svet zásadnú výzvu. Je dôležité, aby jej rekonštrukcia bola koordinovaná a efektívna. Vtedy je to aj príležitosť, pretože obnova vojnou zničenej krajiny nám dokáže pomôcť prekonať hospodársky náročné časy,“ povedala Brocková. Dodala, že Slovensko je pripravené zapojiť sa do tohto procesu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Tatra Summit
Zdroj: Webnoviny.sk – Brocková hovorila o úlohe žien v oblasti technológií a inovácií, spomenula aj povojnovú obnovu Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vysoké a Západné Tatry trápi lavínové nebezpečenstvo 3. a 4. stupňa, ohrozené sú výstupy na tri chaty

V Tatrách platí naďalej veľké lavínové nebezpečenstvo, tretí stupeň v ostatných pohoriach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *