Home / SLOVENSKO / Vo Vysokých Tatrách spadol 71-ročný Poliak, po 300 metrovom páde utrpel vážne poranenia hlavy

Vo Vysokých Tatrách spadol 71-ročný Poliak, po 300 metrovom páde utrpel vážne poranenia hlavy

6.10.2022 (Webnoviny.sk) – Sedemdesiatjedenročný poľský turista v stredu 6. októbra pri páde dlhom približne 300 metrov vo Vysokých Tatrách utrpel vážne poranenia hlavy a pravdepodobne viaceré vnútorné poranenia.

Informovala o tom Horská záchranná služba. Stalo sa tak pri výstupe na Rysy nad sedlom Váha. Muž spadol z turistického chodníka smerom ku Žabím plesám.

Žiadosť o pomoc prijala horská služba v poobedňajších hodinách. „Na miesto udalosti boli vyslaní horskí záchranári z Oblastného strediska Vysoké Tatry, ktorí v súčinnosti s leteckými záchranármi lokalizovali spadnutého muža z vrtuľníka a následne ho evakuovali z terénu,“ uviedla.

Po medzipristátí v Starom Smokovci zranenému mužovi poskytli neodkladnú lekársku starostlivosť, následne ho transportovali do nemocničného zariadenia.

Viac k témam: 1. pomoc, Turisti, záchrana života
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Vysokých Tatrách spadol 71-ročný Poliak, po 300 metrovom páde utrpel vážne poranenia hlavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko podporuje Ukrajinu a bude jej pomáhať pri obrane proti ruskej agresii, uzniesol sa parlament

Slovensko podporuje poskytovanie všestrannej politickej, vojenskej, humanitárnej, materiálnej a makrofinančnej pomoci a podpory Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *