Home / SVET / Ukrajinská armáda úspešne napreduje v Chersonskej, Charkovskej aj Luhanskej oblasti a oslobodzuje obce

Ukrajinská armáda úspešne napreduje v Chersonskej, Charkovskej aj Luhanskej oblasti a oslobodzuje obce

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda pokračuje v simultánnom napredovaní v Chersonskej, Charkovskej a Luhanskej oblasti.

Ako v najnovšej aktualizácii informoval americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW), ukrajinské operácie zároveň úspešne eliminujú ruské pokusy o presun dodatočnej munície, záloh, mobilizovaných mužov a prostriedkov obrany na pozície v prvej línii.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Experti poznamenali, že ukrajinské sily oslobodili niekoľko obcí na východnom brehu rieky Inhulec, čím prinútili ruské jednotky ustúpiť smerom k Chersonu. Prerušili tiež dve ruské pozemné komunikačné trasy v severnej časti Chersonskej oblasti, čím zatlačili ruské jednotky južne od hranice medzi Chersonskou a Dnipropetrovskou oblasťou smerom k mestu Beryslav. Ešte počas utorka sa pritom ukrajinské sily nachádzali asi 60 kilometrov severnejšie od Beryslavu pri mestách Davydiv Brid a Velyka Oleksandrivka.

Ukrajinské sily tiež pokračovali v postupe na východ od rieky Oskil v Charkovskej oblasti a ruské zdroje tvrdili, že v blízkosti diaľnice medzi mestami Svatove a Kreminna trvajú boje. Svatove sa nachádza prakticky na hranici medzi Charkovskou a Luhanskou oblasťou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda úspešne napreduje v Chersonskej, Charkovskej aj Luhanskej oblasti a oslobodzuje obce © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *