Home / SVET / Putin podpísal zákony o anektovaní štyroch ukrajinských oblastí, Západ naďalej vníma pseudoreferendá ako podvod

Putin podpísal zákony o anektovaní štyroch ukrajinských oblastí, Západ naďalej vníma pseudoreferendá ako podvod

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin v stredu podpísal zákony o začlenení štyroch ukrajinských regiónov do Ruska. Týmto krokom dokončuje anexiu uskutočnenú v rozpore s medzinárodným právom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Začiatkom tohto týždňa obe komory ruského parlamentu ratifikovali pakty o pripojení štyroch ukrajinských oblastí k Rusku, konkrétne Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporižžskej.

Anexiu ukrajinských oblastí Rusko odôvodňuje výsledkami pseudoreferend, ktoré Ukrajina a Západ odmietli ako podvod. Krok je vnímaný ako eskalácia ruského vojnového úsilia, keďže útoky na oblasti teraz môže Moskva interpretovať ako útoky na ruské územie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin podpísal zákony o anektovaní štyroch ukrajinských oblastí, Západ naďalej vníma pseudoreferendá ako podvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *