Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová odovzdala poverovacie listiny trom novým veľvyslancom

Prezidentka Čaputová odovzdala poverovacie listiny trom novým veľvyslancom

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová odovzdala v pondelok (3. októbra) poverovacie listiny novým slovenským veľvyslancom v Bosne a Hercegovine, Portugalsku a Španielsku. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti.

Rozvoj vzťahov s Bosnou a Hercegovinou

Roman Hlobeň bude veľvyslancom SR v Bosne a Hercegovine. „V krajine dlhodobo podporujeme nielen jej reformné úsilie a snahy vstúpiť do Európskej únie, ale aj jej stabilitu a bezpečnosť. Preto dnes v Bosne a Hercegovine pôsobí aj viac ako 50 príslušníkov slovenských ozbrojených síl, ktorí sú súčasťou operácie Európskej únie Althea,“ napísala v statuse prezidentka, ktorá je presvedčená, že Hlobeň bude v podpore Bosny a Hercegoviny pokračovať a zasadzovať sa o ďalší rozvoj vzájomných vzťahov.

Výmena skúseností v zelenej oblasti

Novým veľvyslancom Slovenska v Portugalsku, ktoré je pre nás podľa Čaputovej perspektívny partner v oblasti energetiky a dovozu plynu do Európy, bude Tibor Králik. Priestoru pre spoluprácu a výmenu skúseností s Portugalskom je podľa prezidentky veľa aj v oblasti zelenej a digitálnej transformácie alebo pri efektívnom využívaní eurofondov.

V Španielsku nás bude zastupovať veľvyslanec Juraj Tomaga, ktorý podľa prezidentky túto krajinu veľmi dobre pozná. „Verím, že aj to mu umožní ešte viac rozvinúť a využiť potenciál našich vzťahov so Španielskom v ekonomickej oblasti vrátane energetiky, ale aj v kultúre alebo vzdelávaní,“ uviedla Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Prezident SR, Veľvyslanci
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová odovzdala poverovacie listiny trom novým veľvyslancom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *