Home / EKONOMIKA / Ako to vyzerá s veľkou investíciou firmy Bosch pri Prešove? Finálne rozhodnutie nepadlo a stále sa rokuje, tvrdí ministerstvo hospodárstva

Ako to vyzerá s veľkou investíciou firmy Bosch pri Prešove? Finálne rozhodnutie nepadlo a stále sa rokuje, tvrdí ministerstvo hospodárstva

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Investícia nemeckej spoločnosti Bosch pri Prešove stále nie je potvrdená. Bývalý minister hospodárstva Richard Sulík o nej informoval ešte koncom augusta tohto roka, finálne rozhodnutie podľa neho malo padnúť v druhej polovici septembra.

Rokovania s investorom prebiehajú

Aktuálne vedenie rezortu hospodárstva na otázku agentúry SITA, či už Bosch podal žiadosť o investičný stimul, odpovedalo, že štandardne nekomentuje rokovania s investormi.

Zhovorčivejšia nebola ani Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). Podľa jej hovorkyne Simony Čerešníkovej zverejňujú zoznam uzavretých projektov.

„Za „uzavreté“ považuje SARIO projekty, pri ktorých je pevné rozhodnutie investora umiestniť svoju investíciu na Slovensku. Realizačné práce však môžu byť v tej dobe len v prípravnej fáze, alebo sa práve rozbiehajú,“ priblížila.

Investícia pri Prešove

Z tohto dôvodu podľa nej agentúra nezverejňuje podrobnosti o investíciách, uzavretých projektoch, až do času, kým investor nezačne podnikať kroky k úspešnému etablovaniu sa na Slovensku.

Bývalý minister hospodárstva Sulík koncom augusta informoval, že spoločnosť Bosch zamestná pri Prešove 4 000 ľudí. Investícia podľa jeho slov mieri do lokality Záborské a malo by ísť o výrobu elektromotorov do bicyklov.

Zdôraznil pritom, že všetko nasvedčuje tomu, že Bosch v septembri podá žiadosť o investičnú pomoc. Tá mala dosiahnuť 37 miliónov eur. „Nie je to ešte finálne, finálne to bude až v druhej polovici septembra,“ uviedol vtedy Sulík.

Viac k témam: Investícia, Rokovania
Zdroj: Webnoviny.sk – Ako to vyzerá s veľkou investíciou firmy Bosch pri Prešove? Finálne rozhodnutie nepadlo a stále sa rokuje, tvrdí ministerstvo hospodárstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sociálna poisťovňa kontaktuje na možnosť využitia generálneho pardonu. Zmenu kontaktných údajov treba nahlásiť

Sociálna poisťovňa v týchto dňoch zasiela upozornenia na možnosť využitia generálneho pardonu. Tie subjekty, ktorých sa táto možnosť týka a Sociálna poisťovňa na ne eviduje kontakty, dostanú SMS, e-mail alebo správu do elektronickej schránky. Kontaktné údaje Na možnosť využitia generálneho pardonu bude Sociálna poisťovňa upozorňovať pravidelne mesačne počas jeho trvania až do augusta. Poisťovňa zároveň klientom pripomína, že v prípade, ak v poslednom období zmenili kontaktné údaje, aby túto zmenu oznámili. Samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) si svoje kontaktné údaje môžu v Sociálnej poisťovni aktualizovať prostredníctvom eSlužieb. [related id="1884284" /] Výška svojho dlhu Zamestnávateľ si kontaktné údaje môže preveriť a doplniť pri odosielaní registračného listu fyzickej osoby, registračného listu zamestnávateľa, či mesačného výkazu poistného. Klienti si kontaktné údaje môžu aktualizovať aj pri osobnej návšteve pobočky Sociálnej poisťovne. Subjekty, ktoré poznajú výšku svojho dlhu, ho môžu ihneď uhradiť. Zamestnávatelia tiež môžu ihneď odovzdať chýbajúci mesačný výkaz a uhradiť dlh. Sociálna poisťovňa na základe generálneho pardonu automaticky odpustí penále a bude ich o tom informovať. Prvý proces hromadného oddlženia vykoná Sociálna poisťovňa v apríli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *