Home / SLOVENSKO / SAK odsudzuje akýkoľvek zásah do dôvernej komunikácie medzi advokátom a klientom, tiež je proti jej šíreniu

SAK odsudzuje akýkoľvek zásah do dôvernej komunikácie medzi advokátom a klientom, tiež je proti jej šíreniu

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská advokátska komora (SAK) dôrazne odsudzuje akýkoľvek zásah do dôvernej komunikácie medzi advokátom a klientom a tiež jej šírenie, ktoré nemá oporu v zákone. Komora to uvádza v stanovisku k údajnej uniknutej komunikácii medzi spolupracujúcim obvineným v kauze Mýtnik Michalom Suchobom a jeho právnou zástupkyňou Janou Valkovou.

Predpoklad výkonu advokácie

Na komunikáciu sa v mediálnych vystúpeniach odvolával napríklad predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico alebo obhajca podnikateľa Jozefa B. Michal Mandzák.

„Dôvernosť komunikácie medzi advokátom a klientom je základným predpokladom riadneho výkonu advokácie,“ skonštatovala SAK.

Žežulka odmietol podozrenia 

Podľa Roberta Fica z uniknutej komunikácie vyplýva podozrenie, že Suchobu „vypaľoval“ súčasný prezident finančnej správy Jiří Žežulka, pričom do záležitosti mal byť zapletený aj premiér Eduard Heger (OĽaNO) v čase, keď bol ešte ministrom financií.

Žežulka tieto podozrenia dôrazne odmietol. Podľa Mandzáka zase z komunikácie vyplýva, že vyšetrovateľka kauzy Mýtnik sa s advokátkou Suchobu vopred dohadovala na jeho výpovedi, čo je v prísnom rozpore s nezávislým a nestranným vyšetrovaním.

Viac k témam: Akcia „Mýtnik“
Zdroj: Webnoviny.sk – SAK odsudzuje akýkoľvek zásah do dôvernej komunikácie medzi advokátom a klientom, tiež je proti jej šíreniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nitra už v sobotu otvorí letné kúpalisko, vstupné ostáva rovnaké ako vlani

Novinkou tejto letnej sezóny je automatizovaná úpravovňa vody v bazénoch, ktorá sa nachádza v strojovni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *