Home / SLOVENSKO / Slovenská advokátska komora má nového predsedu, Karasa nahradí Puchalla

Slovenská advokátska komora má nového predsedu, Karasa nahradí Puchalla

29.9.2022 (Webnoviny.sk) – Novým predsedom Slovenskej advokátskej komory (SAK) sa stal jej doterajší podpredseda Martin Puchalla. Do funkcie ho vo štvrtok zvolili členovia predsedníctva SAK na mimoriadnom rokovaní, ktoré bolo zvolané potom, čo sa doterajší predseda Viliam Karas vzdal členstva.

Predsedníctvo zo svojich radov zároveň zvolilo novú podpredsedníčku, ktorou sa stala Alexandra Čižmáriková. Informovalo o tom mediálny odbor SAK.

Puchalla poďakoval Karasovi

Predseda komory zastupuje komoru navonok a koná v jej mene vo všetkých veciach. Vydáva neodkladné rozhodnutia v čase medzi zasadnutiami predsedníctva komory a riadi zamestnancov komory.

„V novej pozícii chcem nadviazať na všetky činnosti predsedníctva pri modernizácii činnosti komory a najmä pri ochrane slobodnej advokácie ako nenahraditeľného piliera demokratickej spoločnosti. Zároveň úprimne ďakujem môjmu predchodcovi pánovi Viliamovi Karasovi za jeho významný prínos pre činnosť predsedníctva i celej komory,“ povedal nový predseda.

Tri podpredsednícke miesta

Podpredsedovia komory zastupujú predsedu komory v rozsahu určenom predpisom komory. Po štvrtkovej voľbe má SAK obsadené naďalej tri podpredsednícke miesta.

„Okrem novej podpredsedníčky pani Čižmárikovej v týchto funkciách naďalej zostávajú Magdaléna Hromcová a Ondrej Laciak,“ uviedla SAK.

Slovenská advokátska komora je nezávislá samosprávna stavovská organizácia, združujúca viac ako 5 600 advokátov a 2 500 advokátskych koncipientov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská advokátska komora má nového predsedu, Karasa nahradí Puchalla © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *