Home / SLOVENSKO / Kauzu prípravy vraždy podnikateľky Volzovej musel súd odročiť, vypovedať mal aj Agh

Kauzu prípravy vraždy podnikateľky Volzovej musel súd odročiť, vypovedať mal aj Agh

29.9.2022 (Webnoviny.sk) – Okresný súd Bratislava II v štvrtok odročil pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky Silvie Klaus Volzovej na 1. decembra. Dôvodom bola absencia predsedu senátu z dôvodu náhlej zdravotnej indispozície.

V štvrtok mal vo veci vypovedať Štefan Agh, právoplatne odsúdený v kauze falšovania miliónových zmeniek, a takisto bol predvolaný súdny znalec. Súd tento prípad pojednáva od mája 2019.

Objednávka únosu a vraždy

Obžalobe v tomto prípade čelia bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko a odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš ČernákMiloš Kaštan a Róbert Lališ, prezývaný Kýbeľ.

Prípad sa prejednáva za sprísnených bezpečnostných podmienok v bratislavskom Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody.

Podľa obžaloby navštívil Rusko v roku 1997 Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici s tým, aby Volzovú uniesli, donútili ju prepísať svoj podiel v spoločnosti Markíza – Slovakia na neho a potom ju odstránili.

Rusko obvinenie odmieta. Vo svojej výpovedi pred súdom v máji 2019 pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza – Slovakia, ktorú spoluvlastnil s Volzovou, by musela odobriť licenčná rada.

Lališ svoju účasť popiera

Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Volzovú niekto prinútil prepísať jej podiel na Ruska, a ten by ju následne zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa Ruska prikazoval zákon. V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu.

Týmto je podľa obžalovaného vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech. „To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval Rusko.

Podiel na skutku popiera aj odsúdený šéf sýkorovcov Róbert Lališ. Ten mal podľa obžaloby zabezpečiť sledovanie Volzovej. Celá vec sa nakoniec neuskutočnila, keďže Mikuláša Černáka vzali do väzby.

Černák sa Volzovej ospravedlnil

Černák s Kaštanom účasť na skutku pripustili a Černák sa Volzovej na pojednávaní v septembri 2019 aj ospravedlnil.

Rusko je právoplatne odsúdený za falšovanie miliónových televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. Čaká ho tiež proces v súvislosti so subvenčným podvodom týkajúcim sa azylového centra Maják nádeje.

Viac k témam: Príprava vraždy Sylvie Volzovej, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Sýkorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauzu prípravy vraždy podnikateľky Volzovej musel súd odročiť, vypovedať mal aj Agh © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimkovičovej ministerstvo spustilo hodnotenie žiadostí v programe Obnovme si svoj dom, zverejnilo aj zloženie komisií

Komisie budú hodnotiť v tomto roku viac ako 992 projektových žiadostí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *