Home / SVET / Nemecká populácia dosiahla nové historické maximum, dôvodom je prisťahovalectvo a nárast počtu odídencov z Ukrajiny

Nemecká populácia dosiahla nové historické maximum, dôvodom je prisťahovalectvo a nárast počtu odídencov z Ukrajiny

29.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prílev ukrajinských utečencov do Nemecka posunul populáciu tejto krajiny na nové historické maximum – viac ako 84 miliónov. V utorok o tom informoval nemecký spolkový štatistický úrad.

Populácia vzrástla oproti vlaňajšku

Do konca júna tohto kalendárneho roka sa počet obyvateľov Nemecka v porovnaní s koncom vlaňajška zvýšil o 843-tisíc ľudí, teda o 1 %. Pre porovnanie, počas celého uplynulého roka vzrástla populácia o 82-tisíc ľudí, teda o 0,1 %.

Približne 750-tisíc ukrajinských utečencov prišlo do Nemecka hľadať útočisko pred ruskou inváziou v prvej polovici roku 2022. Väčšinu z nich tvorili ženy.

Nárast prisťahovalectva

Štatistický úrad uviedol, že ku koncu júna žilo v Nemecku o 501-tisíc ukrajinských žien a dievčat viac ako na konci roka 2021, pričom počet ukrajinských mužov a chlapcov sa zvýšil o 248-tisíc.

Nemecko zaznamenalo nárast populácie v súvislosti s prisťahovalectvom v tomto rozsahu už predtým v rokoch 1992 a 2015.

V roku 1992, krátko po páde komunizmu a znovuzjednotení Nemecka, prišlo okolo 700-tisíc ľudí, ktorí utekali pred vojnou v Juhoslávii a prišli z východnej Európy po otvorení tamojších hraníc. V roku 2015 prišlo takmer milión migrantov z vojnou zničených krajín ako Sýria, Irak a Afganistan.

Viac k témam: Populácia, Prisťahovalci
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká populácia dosiahla nové historické maximum, dôvodom je prisťahovalectvo a nárast počtu odídencov z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *