Home / SVET / Nemecká populácia dosiahla nové historické maximum, dôvodom je prisťahovalectvo a nárast počtu odídencov z Ukrajiny

Nemecká populácia dosiahla nové historické maximum, dôvodom je prisťahovalectvo a nárast počtu odídencov z Ukrajiny

29.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prílev ukrajinských utečencov do Nemecka posunul populáciu tejto krajiny na nové historické maximum – viac ako 84 miliónov. V utorok o tom informoval nemecký spolkový štatistický úrad.

Populácia vzrástla oproti vlaňajšku

Do konca júna tohto kalendárneho roka sa počet obyvateľov Nemecka v porovnaní s koncom vlaňajška zvýšil o 843-tisíc ľudí, teda o 1 %. Pre porovnanie, počas celého uplynulého roka vzrástla populácia o 82-tisíc ľudí, teda o 0,1 %.

Približne 750-tisíc ukrajinských utečencov prišlo do Nemecka hľadať útočisko pred ruskou inváziou v prvej polovici roku 2022. Väčšinu z nich tvorili ženy.

Nárast prisťahovalectva

Štatistický úrad uviedol, že ku koncu júna žilo v Nemecku o 501-tisíc ukrajinských žien a dievčat viac ako na konci roka 2021, pričom počet ukrajinských mužov a chlapcov sa zvýšil o 248-tisíc.

Nemecko zaznamenalo nárast populácie v súvislosti s prisťahovalectvom v tomto rozsahu už predtým v rokoch 1992 a 2015.

V roku 1992, krátko po páde komunizmu a znovuzjednotení Nemecka, prišlo okolo 700-tisíc ľudí, ktorí utekali pred vojnou v Juhoslávii a prišli z východnej Európy po otvorení tamojších hraníc. V roku 2015 prišlo takmer milión migrantov z vojnou zničených krajín ako Sýria, Irak a Afganistan.

Viac k témam: Populácia, Prisťahovalci
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká populácia dosiahla nové historické maximum, dôvodom je prisťahovalectvo a nárast počtu odídencov z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

MAAE znepokojujú možné izraelské útoky na jadrové zariadenia Iránu, tvrdí Mariano Grossi

Teherán v nedeľu zatvoril z bezpečnostných dôvodov jadrové zariadenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *