Home / SVET / Búrka Ian dorazila na Kubu a smeruje na Floridu, ktorú už zrejme zasiahne ako hurikán štvrtej kategórie

Búrka Ian dorazila na Kubu a smeruje na Floridu, ktorú už zrejme zasiahne ako hurikán štvrtej kategórie

27.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hurikán Ian v utorok zasiahol západnú časť Kuby. Na ostrov so sebou priniesol dážď so silným vetrom, pričom smeroval ďalej k pobrežiu Floridy. Úrady na Kube museli evakuovať viac ako 50-tisíc ľudí v provincii Pinar del Río, ktorá je hlavnou oblasťou pestovania tabaku v krajine.

Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) informovalo, že Ian zasiahol Kubu ako búrka tretej kategórie, no naďalej zosilňoval, pričom vietor mal rýchlosť až 205 kilometrov za hodinu.

Očakáva sa, že Ian v stredu zasiahne Floridu, možno už ako hurikán štvrtej kategórie. Guvernér Floridy Ron DeSantis už cez víkend vyhlásil núdzový stav a vyzval obyvateľov, aby sa pripravili na búrku, ktorá zasiahne veľké časti štátu a prinesie so sebou silné dažde s vetrom a zvýši hladinu mora.

Viac k témam: Hurikán Ian
Zdroj: Webnoviny.sk – Búrka Ian dorazila na Kubu a smeruje na Floridu, ktorú už zrejme zasiahne ako hurikán štvrtej kategórie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *