Home / SVET / Nemeckí policajti vykonali raziu na jachte spájanej s ruským oligarchom, akcia sa týkala prania špinavých peňazí

Nemeckí policajti vykonali raziu na jachte spájanej s ruským oligarchom, akcia sa týkala prania špinavých peňazí

27.9.2022 (Webnoviny.sk) – Viac ako 60 policajtov v severnom Nemecku vykonalo raziu na luxusnej jachte spájanej s ruským podnikateľom pre údajné porušenie sankcií a pravidiel týkajúcich sa prania špinavých peňazí.

Prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom podozrivého identifikovala len ako 69-ročného ruského podnikateľa, nemecký magazín Der Spiegel však uviedol, že je to oligarcha Ališer Usmanov, ktorý je blízkym spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina a sú na neho uvalené sankcie zo strany Európskej únie aj USA.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Frankfurtská prokuratúra informovala, že podozrivý z ich vyšetrovania údajne v rokoch 2017 až 2022 vykonal niekoľko transakcií pomocou komplexnej siete offshoreových spoločností, aby zakryl pôvod platieb, ktoré dosahovali milióny eur.

Razia sa uskutočnila týždeň po tom, čo krajinské a spolková polícia prehľadali 24 nehnuteľností spojených s Usmanovom v spolkových krajinách Bavorsko, Bádensko-Württembersko, Hamburg a Šlezvicko-Holštajnsko. Hovorca prokuratúry potvrdil, že utorková razia na jachte bola súčasťou toho istého vyšetrovania.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Pranie špinavých peňazí, Razia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemeckí policajti vykonali raziu na jachte spájanej s ruským oligarchom, akcia sa týkala prania špinavých peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súdna rada SR zvolila kandidátov na post sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva, jedným z nich je aj bývalý politik Procházka (video)

Rozhodnutie musí ešte odobriť vláda, pričom jedného sudcu spomedzi kandidátov nakoniec zvolí Parlamentné zhromaždenie Rady Európy.

Jeden komentár

  1. hladali tam gosudara Putina?…:)))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *