Home / SVET / Nový Zéland si pripomenie úmrtie kráľovnej Alžbety II. štátnym sviatkom, premiérka ju vníma ako mimoriadnu osobnosť

Nový Zéland si pripomenie úmrtie kráľovnej Alžbety II. štátnym sviatkom, premiérka ju vníma ako mimoriadnu osobnosť

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – Nový Zéland si 26. septembra pripomenie úmrtie kráľovnej Alžbety II. štátnym sviatkom. V ten istý deň sa v hlavnom meste Wellington uskutoční štátny spomienkový obrad za panovníčku.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.

Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová sa vyjadrila, že kráľovná bola mimoriadna osobnosť a mnoho ľudí ocení príležitosť pripomenúť si jej úmrtie a osláviť jej život. „Je vhodné, aby sme, ako novozélandskej kráľovnej a už viac ako 70 rokov veľmi obľúbenej panovníčke, jej život oddanej verejnej služby pripomenuli štátnym spomienkovým obradom a jednorazovým štátnym sviatkom,“ povedala Ardernová.

Predsedníčka novozélandskej vlády tiež oznámila, že tento týždeň odletí do Spojeného kráľovstva, aby sa zúčastnila na pohrebe kráľovnej. Alžbeta II., kráľovná Spojeného kráľovstva a 14 krajín Spoločenstva národov, zomrela vo štvrtok vo veku 96 rokov.

Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový Zéland si pripomenie úmrtie kráľovnej Alžbety II. štátnym sviatkom, premiérka ju vníma ako mimoriadnu osobnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas protestov proti mobilizácii v Rusku zatkli takmer sto ľudí, muži naďalej utekajú z krajiny

Najviac ľudí, a to 59, zadržali počas demonštrácie v meste Novosibirsk na Sibíri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.