Home / SLOVENSKO / Matovič je de facto premiér, myslí si poslanec Žiak zo SaS a nevie, kto by s ním išiel do vlády

Matovič je de facto premiér, myslí si poslanec Žiak zo SaS a nevie, kto by s ním išiel do vlády

11.9.2022 (Webnoviny.sk) – Andreja Stančíka, poslanca parlamentu za stranu OĽaNO, mrzí, že došlo k rozpadu štvorkoalície. Uviedol to v diskusnej relácii V politike na TA3. Poslanec Miroslav Žiak (SaS) označil ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) za hlavný problém a nevie, kto by s ním išiel do vlády.

Viac o téme: Koaličná kríza

Podľa neho je Matovič de facto premiér. Stančík oponoval, že noví ministri budú, naopak, zodpovední, keď v takto náročnej dobe preberú zodpovednosť. Stančík tiež povedal, že ak by premiér Eduard Heger (OĽaNO) odvolal Matoviča proti jeho vôli, rozbil by tým hnutie OĽaNO.

Richard Takáč podpredseda strany SMER-SD a poslanec NR SR trvá na tom, že riešením sú predčasné voľby. Podľa neho však prezidentka zmarila referendum za predčasné voľby.

Viac k témam: Demisia, Koaličná kríza, menšinová vláda, pád vlády, Predčasné voľby, rozpad vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič je de facto premiér, myslí si poslanec Žiak zo SaS a nevie, kto by s ním išiel do vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba podpredsedom parlamentu? Bol by to škandál, jednoznačne tento nápad odmietol politológ Mesežnikov

Podľa politológa Grigorija Mesežnikova je problémom jednak to, že Tomáš Taraba je nezaradený poslanec a tiež jeho osobný profil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.