Home / SLOVENSKO / Heger odovzdal prezidentke Čaputovej tri mená nových ministrov, o jednu pozíciu má záujem on sám

Heger odovzdal prezidentke Čaputovej tri mená nových ministrov, o jednu pozíciu má záujem on sám

10.9.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér prezidentke Zuzane Čaputovej odovzdal tri mená a požiadal ju, aby vedením rezortu školstva dočasne poverila jeho. Ku konkrétnym menám budúcich ministrov, ktorí by mali nahradiť odídených ministrov za SaS, sa nechcel vyjadriť, povedal, že o nich bude informovať. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Viac o téme: Koaličná kríza

Premiér sa cíti byť úplne autonómny od svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča (OĽaNO). Nechcel sa vyjadrovať k vyjadreniam jeho odídeného poradcu Ivana Štulajtera, ktorý tvrdil, že Heger sa nevie vymaniť z Matovičovho vplyvu, povedal len, že informácie spoza zatvorených dverí by sa nemali vynášať.

Ultimátum SaS považuje za veľkú chybu, ku ktorej nemalo dôjsť a bolo postavené na argumentoch, ktoré neboli pravdivé. O tom, či zvažoval, že by aspoň pohrozil demisiou, sa tiež nechcel vyjadrovať.

Viac k témam: Koaličná kríza, noví ministri, pád vlády, rozpad vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger odovzdal prezidentke Čaputovej tri mená nových ministrov, o jednu pozíciu má záujem on sám © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mimovládky doručili do parlamentu petíciu za zmenu paragrafu 363, nepozdáva sa im rušenie obvinení zo strany Žilinku

Pod výzvu na zmenu paragrafu 363 Trestného poriadku mimovládne organizácie vyzbierali takmer 25-tisíc podpisov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.