Home / SVET / USA poskytnú Ukrajine vojenskú pomoc za viac ako dve miliardy dolárov, finančná injekcia sa týka aj európskych štátov

USA poskytnú Ukrajine vojenskú pomoc za viac ako dve miliardy dolárov, finančná injekcia sa týka aj európskych štátov

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken vo štvrtok ohlásil nový veľký balík vojenskej pomoci v hodnote viac ako dve miliardy dolárov pre Ukrajinu a ďalšie európske štáty, pre ktoré Rusko predstavuje hrozbu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Blinken uviedol, že administratíva prezidenta Joea Bidena poskytne dlhodobú finančnú pomoc na obranu pre Ukrajinu a 18 krajín v regióne, ktoré sú „potenciálne najviac ohrozené budúcou ruskou agresiou“. Týka sa to členských štátov NATO a regionálnych bezpečnostných partnerov.

Ohlásená pomoc je nad rámec vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 675 miliónov dolárov, o ktorej vo štvrtok informoval americký minister obrany Lloyd Austin na konferencii v Nemecku. Súčasťou pomoci, o ktorej hovoril Austin, sú húfnice, delostrelecká munícia, vozidlá Humvee, obrnené sanitky, protitankové systémy a ďalšie zbrane.

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – USA poskytnú Ukrajine vojenskú pomoc za viac ako dve miliardy dolárov, finančná injekcia sa týka aj európskych štátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu vycestuje do Moskvy, aby prediskutoval jadrovú bezpečnosť

Rafael Grossi objasnil, že do Ruska vycestuje čoskoro a verí, že rozhovory, ktoré sa tam uskutočnia, budú na „veľmi vysokej úrovni“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.