Home / EKONOMIKA / Kilečko 3 od Sulíka zatiaľ obsahuje 303 opatrení, má byť najväčším balíkom na zlepšenie podnikateľského prostredia

Kilečko 3 od Sulíka zatiaľ obsahuje 303 opatrení, má byť najväčším balíkom na zlepšenie podnikateľského prostredia

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR už zverejnilo návrh tretieho balíka opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia na Slovensku.

Stovky zlepšení

Kilečko 3 zatiaľ obsahuje 303 zlepšení. Je v ňom napríklad návrh na zníženie frekvencie prvej technickej kontroly motocyklov zo štyroch na šesť rokov, zníženie maximálnej výšky pokuty ukladanej Sociálnou poisťovňou za omeškanie platieb alebo za platby v nesprávnej výške či návrh na zavedenie dodatočnej lehoty 7 dní na podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel, ak bola daň zaplatená včas.

V návrhoch opatrení sa však spomína aj úprava mechanizmu objektívneho stanovovania výšky minimálnej mzdy či zrušenie poskytovania stravovania pre zamestnancov formou gastrolístkov.

Podporu sľúbil aj Heger

Kilečko 3 by malo byť doteraz najväčším balíkom na zlepšenie podnikateľského prostredia. Rezort hospodárstva potvrdil jeho prípravu ešte koncom júna tohto roka. Avizoval, že ho čakajú návštevy jednotlivých rezortov a niekoľko mesiacov vyjednávania.

Osobnú podporu materiálu sľúbil aj premiér Eduard Heger (OĽaNO). Tretí balík by podľa vtedajších informácií mal byť parlamentom prijatý v pomerne krátkom čase.

Prijatie prvého balíka od návrhu po schválenie parlamentom trvalo päť mesiacov. Druhý balík parlament schválil po 20 mesiacoch od začiatku procesu. Vďaka Kilečku 1 a Kilečku 2 ministerstvo hospodárstva upravilo alebo úplne odstránilo 313 konkrétnych záťaží na podnikateľské prostredie.

Viac k témam: Kilečko 3, Minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kilečko 3 od Sulíka zatiaľ obsahuje 303 opatrení, má byť najväčším balíkom na zlepšenie podnikateľského prostredia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Miera nezamestnanosti na Slovensku klesá čoraz rýchlejšie, ministerstvo pomôže znevýhodneným aj absolventom

Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny spustil dva národné projekty s cieľom pomôcť absolventom škôl a znevýhodneným uchádzačom o zamestnanie uplatniť sa na trhu práce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.