Home / SLOVENSKO / Na Slovensku budeme mať menšinovú vládu, tvrdí Heger a nemyslí si, že by ako premiér zlyhal

Na Slovensku budeme mať menšinovú vládu, tvrdí Heger a nemyslí si, že by ako premiér zlyhal

5.9.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) oznámil, že vstupujú do menšinovej vlády. Heger zároveň povedal, že v prvom rade bude o nových ministroch oboznamovať prezidentku SR Zuzanu Čaputovú a nasledujúci týždeň aj verejnosť. Premiér chce, aby miesta ministrov zastávali odborníci. Informoval o tom v pondelok po rokovaní vlády.

Viac o téme: Koaličná kríza

„Mrzí ma, že strana Sloboda a Solidarita (SaS) odchádza z koalície, keď bolo vyhovené jej požiadavke. Stroskotalo to na tom, že sme si nevedeli sadnúť za stôl k desiatim bodom, ktoré navrhlo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO),“ tvrdí Heger.

Požiadavkou, ktorej sa vyhovelo, nazval prípadný odchod ministra financií a lídra OĽaNO Igora Matoviča, ak bude schválených desať bodov. Na podotknutie, že Matovič môže odísť aj za jeden a pol roka, Heger odpovedal, že „to vôbec nie je pravda“. „Ten, kto to hovorí, tak hrubo klame,“ dodal Heger, ktorý priznal, že si nemyslí, že by ako premiér zlyhal.

Premiér sa zároveň neobáva, že poslanci v parlamente vláde nevyslovia dôveru. „Ak mi vyslovia nedôveru, tak mi vyslovia nedôveru,“ uzavrel premiér.

Viac k témam: Koaličná kríza, menšinová vláda, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, pád vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku budeme mať menšinovú vládu, tvrdí Heger a nemyslí si, že by ako premiér zlyhal © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mimovládky doručili do parlamentu petíciu za zmenu paragrafu 363, nepozdáva sa im rušenie obvinení zo strany Žilinku

Pod výzvu na zmenu paragrafu 363 Trestného poriadku mimovládne organizácie vyzbierali takmer 25-tisíc podpisov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.