Home / SVET / Ozbrojení Palestínčania zaútočili na autobus, zranili niekoľkých vojakov a jedného civilistu

Ozbrojení Palestínčania zaútočili na autobus, zranili niekoľkých vojakov a jedného civilistu

4.9.2022 (Webnoviny.sk) – Palestínski ozbrojenci v nedeľu streľbou zaútočili na autobus na Západnom brehu Jordánu, pričom zranili šiestich vojakov a jedného civilistu.

Jeden z vojakov je vo vážnom stave. Informovala o tom izraelská armáda. Zdravotníci uviedli, že dvoch zranených prepravili vrtuľníkom do nemocnice v meste Haifa. Izraelská armáda oznámila, že zadržala dvoch Palestínčanov, ktorí sú z útoku podozriví.

Útok sa stal na hlavnej diaľnici, ktorá spája sever a juh Západného brehu Jordánu. Izrael obsadil Západný breh Jordánu v roku 1967 a na tomto území vybudoval desiatky osád.

Väčšina medzinárodného spoločenstva považuje tieto osady za nelegálne a za prekážku mieru medzi Izraelom a Palestínčanmi, ktorí región považujú za základ svojho budúceho štátu.

Viac k témam: Ozbrojený útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojení Palestínčania zaútočili na autobus, zranili niekoľkých vojakov a jedného civilistu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu vycestuje do Moskvy, aby prediskutoval jadrovú bezpečnosť

Rafael Grossi objasnil, že do Ruska vycestuje čoskoro a verí, že rozhovory, ktoré sa tam uskutočnia, budú na „veľmi vysokej úrovni“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.