Home / SVET / Zelenskyj vyzval Von der Leyenovú na nový balík sankcií proti Rusku, mal by obsahovať aj zákaz víz pre Rusov

Zelenskyj vyzval Von der Leyenovú na nový balík sankcií proti Rusku, mal by obsahovať aj zákaz víz pre Rusov

4.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu v telefonickom rozhovore so šéfkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou vyzval na to, aby Európska únia prijala ôsmy balík sankcií proti Rusku pre vojnu Moskvy na Ukrajine.

Súčasťou balíka by podľa neho mal byť aj zákaz vydávania víz ruským občanom. Zelenskyj to uviedol na mikroblogovacej sieti Twitter.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský prezident a šéfka EK hovorili aj koordinácii krokov na obmedzenie nadmerných ziskov Ruska z predaja ropy a plynu.

Zelenskyj uviedol, že diskutovali aj o alokácii ďalšej tranže makrofinančnej pomoci Európskej únie Ukrajine. Informuje o tom web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj vyzval Von der Leyenovú na nový balík sankcií proti Rusku, mal by obsahovať aj zákaz víz pre Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu vycestuje do Moskvy, aby prediskutoval jadrovú bezpečnosť

Rafael Grossi objasnil, že do Ruska vycestuje čoskoro a verí, že rozhovory, ktoré sa tam uskutočnia, budú na „veľmi vysokej úrovni“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.