Home / SLOVENSKO / Stretnutie s Ficom, dcéra za štátne v Dubaji aj Geissenovci. Kremský zverejnil 20 hriechov Sulíka

Stretnutie s Ficom, dcéra za štátne v Dubaji aj Geissenovci. Kremský zverejnil 20 hriechov Sulíka

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Dvadsať rozhodnutí predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka na poste ministra hospodárstva označil za dvadsať hriechov predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽaNO).

Viacero „poriadnych lapsusov“

Podľa jeho slov urobil Sulík veľa dobrých vecí, no niektoré len na papieri a niektoré sa uvidí, či sa naozaj uskutočnia.

Viac o téme: Koaličná kríza

Kremský prostredníctvom sociálnej siete tvrdí, že odchod šéfa liberálov z „ministerskej stoličky“ očakávali. „Už od jari presakovali správy, ako ho to na ministerstve nebaví a najradšej by odišiel, všade posielal štátnych tajomníkov,“ napísal Kremský.

Ten však nerozumie, prečo Sulík žiada odchod ministra financií a lídra OĽaNO Igora Matoviča z postu ministra „Odpáli z funkcie Matoviča a svojím vydieraním spôsobí na Slovensku dvojmesačnú vládnu krízu,“ dodal Kremský.

Zároveň je presvedčený, že Sulík počas pôsobenia na ministerstve hospodárstva urobil viacero „poriadnych lapsusov“. „Ak by ich urobil nejaký náš minister, bolo by kriku, akí sme babráci, neschopní a nezvládame vládnutie,“ dodal.

Zásoby plynu a nadmerné zisky Slovnaftu

Ako uviedol Kremský, „je však aj pár bodov, ktoré ukazujú, že Slovensko by si zaslúžilo lepšieho ministra hospodárstva“. Nasledujúce body nazval Kremský dvadsiatimi hriechmi Sulíka.

Poslanec za OĽaNO tvrdí, že Sulík zavádzal o dostatku zásob zemného plynu v zásobníkoch a zmenil zákon o energetike v prospech veľkých odberateľov plynu a v neprospech domácností a malých firiem, ktoré budú platiť vyššie distribučné poplatky.

„Sulík blokoval dodávky S-300 Ukrajine, súhlasil s výmenou na využitie štátnych vrtuľníkov pre milionárov Geissenovcov a falšoval dokumenty na ministerstve, aby Sulíkova dcéra mohla navštíviť Expo Dubaj za peniaze štátu,“ tvrdí poslanec z OĽaNO.

Ďalej si Kremský myslí, že šéf liberálov predčasne zverejnil informáciu o investícii Bosch v Prešove a odmietol zdanenie nadmerných ziskov Slovnaftu zo spracovania ruskej ropy. Za ďalší zlý krok považuje Kremský stretnutie Sulíka s Robertom Ficom na tému energetika, neriešenie cien elektriny pre obce, nemocnice, školy, firmy alebo pomalé riešenie cien elektriny a plynu pre domácnosti.

Zneužívanie dotácií a nominácii osôb

Poslanec OĽaNO označil poriadnymi „lapsusmi“ predražený výkup pozemkov v Poprade – Valaliky, predčasné informovanie o investícii Ziegler v Rimavskej Sobote, chýbajúci komplexný plán na zníženie energetickej závislosti Slovenska od Ruska a zaradil sem aj chýbajúci zmysluplný plán a podporu rozvoja výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov.

„Richard Sulík mal nedostatočnú kontrolu a postih zneužívania dotácií na nájomnom počas pandémie COVID-19 a zároveň aj nedostatočnú kontrolu tempa a nákladov dostavby tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne Mochovce,“ napísal Kremský.

Ten je presvedčený, že Sulík má na svedomí aj chýbajúcu podporu vlastnej ťažby plynu na Slovensku, chýbajúci plán úspor elektriny, plynu a tepla a chýbajúci zmysluplný plán podpory alternatívnych pohonov v doprave, nezmyselné uprednostňovanie vodíkových projektov.

Sulíkových „dvadsať hriechov“ uzavrel nomináciou osôb spojených so stranou Smer-SD, či oligarchami do orgánov štátnych podnikov a zákazkou pre firmu Bonul na stráženie budov ministerstva bez výberového konania.

Viac k témam: Expo Dubaj 2020, Koaličná kríza, Minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Stretnutie s Ficom, dcéra za štátne v Dubaji aj Geissenovci. Kremský zverejnil 20 hriechov Sulíka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba podpredsedom parlamentu? Bol by to škandál, jednoznačne tento nápad odmietol politológ Mesežnikov

Podľa politológa Grigorija Mesežnikova je problémom jednak to, že Tomáš Taraba je nezaradený poslanec a tiež jeho osobný profil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.