Home / šport / Ostatné športy / Video: Harden rozhodol o výhre Houstonu v Miami, Cousins napodobnil Abdula-Jabbara z roku 1972

aktualizované 23. januára, 7:37

CHARLOTTE 23. januára (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Houstonu pokračujú v zámorskej NBA vo víťaznom ťažení. V pondelkovom dueli zdolali na vlastnej palubovke Miami 99:90 a pripísali si tretiu výhru po sebe. Ešte tri minúty pred koncom bolo vyrovnané skóre, no potom James Harden trojkou odštartoval sériu 7:2 a domáci viedli 38 sekúnd pred záverečným klaksónom 95:90.

Domáci rozohrávač Harden nazbieral dokopy 28 bodov, bol to jeho tretí zápas po zranení. „Súper nás veľmi dobre vytláčal z trojkových pozícií. Bolo ťažké sa s tým popasovať, ale v druhom polčase sme sa defenzívne zomkli a kontrolovali hru,“ povedal Harden. Houstonu patrí s bilanciou 33-12 druhá priečka v Západnej konferencii i celej NBA za vedúcim Golden State.

Hráči New Orleans si poradili s Chicagom až v dvojnásobnom predĺžení. Najväčšou mierou sa na víťazstve Pelicans 132:128 podieľal DeMarcus Cousins. Dvadsaťsedemročný pivot za 51 minút na palubovke dosiahol 44 bodov, 24 doskokov a 10 asistencií. Stal sa prvým hráčom od počinu legendárneho Kareema Abdula-Jabbara v roku 1972, ktorý si v jednom dueli pripísal na konto aspoň 40 bodov, 20 doskokov a 10 asistencií. Pre Cousinsa to bolo druhé triple-double v sezóne.

NBA

pondelok:

Charlotte – Sacramento 112:107 (35:33, 32:22, 25:20, 20:32)
Najviac bodov: Walker 26 (5 trojok), Lamb 18, Marvin Williams, Howard (16 doskokov, 6 blokov) a Batum po 14 – Labissiére 23, Hield 18, Fox 16

Atlanta – Utah 104:90 (19:20, 23:21, 32:22, 30:27)
Najviac bodov: Schröder 20, Prince 17, Bazemore a Belinelli po 11 – Burks 17, D. Mitchell 13, Favors a Neto po 11

Houston – Miami 99:90 (25:33, 21:17, 25:18, 28:22)
Najviac bodov: Harden 28 (5 trojok), C. Paul a E. Gordon po 16 – Whiteside 22 (13 doskokov), Ellington 13, J. Richardson 12

Memphis – Philadelphia 105:101 (19:30, 30:25, 25:28, 31:18)
Najviac bodov: M. Gasol 19, T. Evans 18, Chalmers 17 – Šarič 22 (10 doskokov), Luwawu-Cabarrot 20 (6 trojok), Covington 18

Milwaukee – Phoenix 109:105 (30:26, 23:27, 23:26, 33:26)
Najviac bodov: Middleton 35, Brogdon 32, Bledsoe 19 – Warren 23, Monroe 19, Daniels 15 (5 trojok)

New Orleans – Chicago 132:128 po dvojnásobnom predĺžení (25:21, 29:27, 27:33, 33:33 – 8:8, 10:6)
Najviac bodov: Cousins 44 (24 doskokov, 10 asistencií, 5 trojok), A. Davis 34, Moore 15 – R. Lopez a Jerian Grant (13 asistencií) po 22, LaVine 19

Dallas – Washington 98:75 (22:22, 31:15, 18:17, 27:21)
Najviac bodov: H. Barnes 20 (10 doskokov), D. Smith 17, W. Matthews a Ferrell po 14 – Beal 18, Wall 11

Denver – Portland 104:101 (20:19, 25:30, 31:29, 28:23)
Najviac bodov: J. Murray 38, Jokič 16 (12 doskokov), G. Harris 13 – Lillard 25, Nurkič 19 (12 doskokov), McCollum 12

Los Angeles Clippers – Minnesota 118:126 (26:30, 31:31, 33:31, 28:34)
Najviac bodov: Griffin 32 (12 doskokov, 12 asistencií), Harrell 23, Lou Williams 20 – Wiggins 40, Teague 30, Bjelica 18

Viac k témam: basketbal, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Harden rozhodol o výhre Houstonu v Miami, Cousins napodobnil Abdula-Jabbara z roku 1972 © SITA Všetky práva vyhradené.