Home / SVET / Rusi na Ukrajine vytvorili novú pozemnú formáciu, ale velitelia pravdepodobne čelia otázke operačných priorít

Rusi na Ukrajine vytvorili novú pozemnú formáciu, ale velitelia pravdepodobne čelia otázke operačných priorít

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko podľa britského ministerstva obrany „takmer určite“ vytvorilo nové pozemné sily na nasadenie na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„S cieľom podporiť operácie na Ukrajine Rusko takmer určite vytvorilo novú veľkú pozemnú formáciu, a to 3. armádny zbor, ktorý má základňu v obci Mulino v Nižnonovgorodskej oblasti východne od Moskvy,“ uviedol britský rezort obrany v aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruskí velitelia podľa britského ministerstva obrany s vysokou pravdepodobnosťou naďalej čelia otázke operačných priorít, keďže chcú posilniť ofenzívu na Donbase ale zároveň aj obranu pred predpokladaným ukrajinským protiútokom na juhu.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi na Ukrajine vytvorili novú pozemnú formáciu, ale velitelia pravdepodobne čelia otázke operačných priorít © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukoristené ruské tanky tvoria viac ako polovicu ukrajinského tankového vozového parku, tvrdia Briti

Neschopnosť ruských posádok zničiť neporušené vybavenie pred stiahnutím sa alebo kapituláciou podľa Londýna „zdôrazňuje ich zlý stav výcviku a nízku úroveň bojovej disciplíny“.

Jeden komentár

  1. britske ministerstvo vojny nech necha poriesit veci na Ukrajine Rusku a nech ten odporny anglosasky čumák tam nestrkaju ale kedze to uz robia dlhe mesiace vyclenuju sa ako jeden z prvych tercov ruskych rakiet a ze to nebudu ziadne cukriky o tom nech anglanski vojnovi stvaci nepochybuju…nie ze by som si nieco taketo prial ale vidno, ze si to praju oni…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.