Home / SVET / Rusi počas noci bombardovali obytné štvrte na východe Ukrajiny, gubernátor Dnipropetrovska hovorí o tragickej noci

Rusi počas noci bombardovali obytné štvrte na východe Ukrajiny, gubernátor Dnipropetrovska hovorí o tragickej noci

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské bombardovanie Dnipropetrovskej oblasti na východe Ukrajiny v noci na stredu zabilo 21 ľudí. Uviedol to gubernátor oblasti Valentyn Reznyčenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Celkovo jedenásť ľudí bolo podľa jeho slov zabitých v okrese Nikopol a desať v meste Marhanec. „Nepriateľ bombardoval oblasť dvakrát,“ povedal Reznyčenko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Na obytné oblasti namieril 80 rakiet. Úmyselne a záludne udrel, keď ľudia spali vo svojich domovoch,“ konštatoval gubernátor a dodal, že išlo o „tragickú noc“. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: bombardovanie, Obete, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi počas noci bombardovali obytné štvrte na východe Ukrajiny, gubernátor Dnipropetrovska hovorí o tragickej noci © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na rozmiestnení civilnej misie EÚ na spoločných hraniciach, na samite boli Macron či Pašinjan

Kaukazskí susedia Azerbajdžan i Arménsko potvrdili svoj záväzok voči Charte OSN a deklarácii z Alma Aty z roku 1991, prostredníctvom ktorých si obe krajiny navzájom uznávajú územnú celistvosť a suverenitu.

Jeden komentár

  1. to, ze to boli Rusi to vie iba gubernator Reznicenko…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.