Home / SVET / Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením Krymu, sľubuje prezident Zelenskyj (video)

Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením Krymu, sľubuje prezident Zelenskyj (video)

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil oslobodenie Krymu. „Táto ruská vojna proti Ukrajine a proti celej slobodnej Európe sa začala Krymom a musí sa Krymom skončiť, jeho oslobodením,“ vyhlásil prezident v utorkovom večernom príhovore.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nevyjadril sa však k otázke, kto stál za útokom na ruskú leteckú základňu na Kryme, ktorú poškodilo niekoľko výbuchov, pričom najmenej jeden človek zomrel.

Nebolo hneď jasné, či letisko zasiahla ukrajinská raketa s dlhším doletom. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak uviedol, že Ukrajina nie je zodpovedná za výbuchy, čo naznačuje, že za nimi mohli stáť partizáni. Informuje o tom britský web The Guardian.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Krym, Oslobodenie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením Krymu, sľubuje prezident Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na rozmiestnení civilnej misie EÚ na spoločných hraniciach, na samite boli Macron či Pašinjan

Kaukazskí susedia Azerbajdžan i Arménsko potvrdili svoj záväzok voči Charte OSN a deklarácii z Alma Aty z roku 1991, prostredníctvom ktorých si obe krajiny navzájom uznávajú územnú celistvosť a suverenitu.

Jeden komentár

  1. no prosim a to sme si my mysleli, ze sa nenajde nikde na svete vacsi klamar a podvodnik ako je u nas jeden trnavcan…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.