Home / SLOVENSKO / Svoju obeť pobodal 30-krát, Kubík si vo väzbe počká na ďalší verdikt. Kolíkovej sa nepozdáva jeho nízky trest

Svoju obeť pobodal 30-krát, Kubík si vo väzbe počká na ďalší verdikt. Kolíkovej sa nepozdáva jeho nízky trest

4.8.2022 (Webnoviny.sk) – V prípade vraždy 30 ranami nožom z roku 2019 má byť vynesený rozsudok s novým výmerom trestu. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR, keď čiastočne vyhovel mimoriadnemu dovolaniu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (nom. SaS) a zrušil verdikt Krajského súdu v Trenčíne z roku 2020 vo výroku o treste.

Zároveň zamietol dovolanie odsúdeného Štefana Kubíka a rozhodol, že na nový trest počká vo väzbe. Utorňajšie rozhodnutie najvyššieho súdu je právoplatné.

Kubík spáchal surovú vraždu

Štefan Kubík podľa orgánov činných v trestnom konaní v decembri 2019 v Považskej Bystrici po hádke bodol Miroslava Kysela nožom 12-krát do hrudníka, 13-krát zo zadu do krku a ešte päťkrát do chrbta.

Okresný súd v Trenčíne mu za to v júli 2020 vymeral trest 15 rokov väzenia. Na základe odvolania obžalovaného Krajský súd v Trenčíne v októbri 2020 trest znížil na 12 rokov.

Podľa dovolania ministerky spravodlivosti spáchal Kubík vraždu surovým a trýznivým spôsobom. Poukázala tiež na to, že v priebehu skutku telefonoval na mestskú políciu, pričom uviedol: „Ešte furt je živý, tak ho musím zabiť“.

Odsúdený je veľmi nebezpečný

Kubík má navyše podľa nej na základe dlhoročného alkoholizmu poškodenú osobnosť a už bol odsúdený pre nebezpečné vyhrážanie. Preto žiadala vrátiť prípad na okresný súd, aby vo veci vydal nový rozsudok s prísnejším trestom.

Kubík vo svojom dovolaní argumentoval, že skutok spáchal v afekte a opitosti. Poškodený ho podľa jeho slov vyprovokoval a on ho následne bodol iba raz. „On ma napadol, ja som sa bránil,“ povedal. Ďalšie rany boli podľa neho zasadené až po smrti poškodeného a urobil to niekto iný.

Viac k témam: Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Svoju obeť pobodal 30-krát, Kubík si vo väzbe počká na ďalší verdikt. Kolíkovej sa nepozdáva jeho nízky trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenskí hasiči sa vrátili z Českého Švajčiarska, vrtuľník ministerstva vnútra tam vykonal 881 zhodov

Slovenskí hasiči pôsobili v národnom parku České Švajčiarsko od 26. júla na základe žiadosti českej strany.

Jeden komentár

  1. to musel byt ten sudca bratom toho vraha, 12 rokov za vrazdu no dakujem pekne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.