Home / SVET / Česko prebralo štafetu a bude predsedať Európskej únii, premiér Fiala predstavil hlavné priority

Česko prebralo štafetu a bude predsedať Európskej únii, premiér Fiala predstavil hlavné priority

1.7.2022 (Webnoviny.sk) – Česká republika sa v piatok ujala predsedníctva Európskej únie. Predsedníctvo vláda s členmi Európskej komisie a jej predsedníčkou Ursulou von der Leyenovou vo východočeskej Litomyšli, kde sa zišli popoludní. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz

Kabinet premiéra Petra Fialu si zvolil päticu priorít, ktorým sa chce počas šesťmesačného predsedníctva venovať. Zamerať sa chce na zvládnutie utečeneckej krízy a povojnovú obnovu Ukrajiny, energetickú bezpečnosť, posilnenie európskych obranných kapacít a bezpečnosť kybernetického priestoru.

„Všetkých päť bodov je dôležitých. Chcel by som, aby Európska únia v týchto kľúčových veciach naďalej dokázala postupovať jednotne,“ povedal Fiala. Česká vláda chce tiež klásť dôraz aj na riešenie rusko-ukrajinského konfliktu.

Viac k témam: Predsedníctvo v EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko prebralo štafetu a bude predsedať Európskej únii, premiér Fiala predstavil hlavné priority © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu vycestuje do Moskvy, aby prediskutoval jadrovú bezpečnosť

Rafael Grossi objasnil, že do Ruska vycestuje čoskoro a verí, že rozhovory, ktoré sa tam uskutočnia, budú na „veľmi vysokej úrovni“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.