Home / SVET / Rusko opäť zatĺka, Putin poprel útok na civilné ciele v Odeskej oblasti

Rusko opäť zatĺka, Putin poprel útok na civilné ciele v Odeskej oblasti

1.7.2022 (Webnoviny.sk) – Kremeľ poprel zodpovednosť za raketové útoky na bytový dom a dve rekreačné táboriská v obci Serhijivka v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tie si vyžiadali najmenej 19 mŕtvych vrátane dvoch detí. „Chcem vám pripomenúť prezidentove slová, že ruské ozbrojené sily nepracujú s civilnými cieľmi,“ cituje spravodajský portál Sky News hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova.

Ďalších 38 ľudí, medzi nimi šesť detí a tehotnú ženu, po útokoch hospitalizovali so zraneniami. Väčšina obetí bola podľa predstaviteľov záchranných zložiek z bytového domu.

Kancelária ukrajinského prezidenta uviedla, že ruské bombardéry vystrelili tri protilodné rakety Ch-22. „Teroristická krajina zabíja našich ľudí,“ vyhlásil šéf kancelárie Andrij Jermak a pokračoval, že Rusi „v reakcii na porážky na bojisku, bojujú s civilistami“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Obete, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko opäť zatĺka, Putin poprel útok na civilné ciele v Odeskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinská armáda v Chersonskej oblasti napreduje, ruskí vojaci nie sú dobre pripravení a “plnia rolu potravy pre delá“

Ako uviedlla hovorkyňa armády, ozbrojeným zložkám sa v októbri podarilo oslobodiť už viac ako 400 kilometrov štvorcových Chersonskej oblasti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.