Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová pozvala Macrona na Slovensko a niečo jej prisľúbil aj kanadský premiér

Prezidentka Čaputová pozvala Macrona na Slovensko a niečo jej prisľúbil aj kanadský premiér

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová v priebehu summitu Severoatlantickej aliancie (NATO) v Madride zagratulovala francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi k druhému mandátu, víťazstvu jeho strany v parlamentných voľbách a pozvala ho na Slovensko.

Napísala to na sociálnej sieti s tým, že takisto sa na summite stretla aj s iným predstaviteľmi štátov. S holandským premiérom Markom Ruttem a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom napríklad hovorili o posilnení obrannej spolupráce, vrátane dlhodobej prítomnosti systémov protivzdušnej obrany Patriot na Slovensku.

Prvýkrát som sa stretla so švédskou premiérkou, ktorej krajina dostala na summite náš súhlas na vstup do Aliancie. A s britským premiérom Borisom Johnsonom a kanadským premiérom Justinom Trudeauom sme sa rozprávali o situácii v našich krajinách, na Ukrajine a o ďalšej bilaterálnej spolupráci,“ uviedla Čaputová.

Dodala, že premiér Trudeau jej v rámci rozhovoru oznámil, že Kanada v blízkej dobe na Slovensku otvorí plnohodnotné veľvyslanectvo.

Viac k témam: Britský premiér, Francúzsky prezident, Holandský premiér, Kanadský premiér, Nemecký kancelár, Patriot, Prezidentka SR, Summit
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová pozvala Macrona na Slovensko a niečo jej prisľúbil aj kanadský premiér © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovičove útoky na média zdvihli zo stoličky aj medzinárodné organizácie, kritike sa nevyhol ani Heger

Organizácie tiež stoja za vyhlásením popredných šéfredaktorov slovenských médií, ktorí rétoriku ministra odmietli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.