Home / SVET / Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson

Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson

29.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin by nepodnikol inváziu na Ukrajinu, ak by bol ženou, vyhlásil britský premiér Boris Johnson. Predseda britskej vlády uviedol, že „šialená, chlapská“ invázia je „dokonalým príkladom toxickej maskulinity“ a vyzval na „väčší počet žien na mocenských pozíciách“.

Johnson sa takto vyjadril pred samitom Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), na ktorom budú spojenci diskutovať o reakcii na budúce hrozby. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Očakáva sa, že britský premiér na samite vyzve ostatných členov aliancie, aby zvýšili výdavky na obranu. Obranné výdavky Spojeného kráľovstva by v tomto roku podľa prognózy britskej vlády mali byť na úrovni 2,3 percenta hrubého domáceho produktu (HDP).

Viaceré iné krajiny, ktoré sú členskými štátmi Severoatlantickej aliancie, pritom nespĺňajú plán NATO, aby výdavky na obranu boli na úrovni dvoch percent HDP.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin v prejave pravdepodobne ohlási pripojenie okupovaných území Ukrajiny k Rusku

Ruský prezident má naplánovaný prejav v oboch komorách ruského parlamentu.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    ak by tento anglicky „genius“ nebol mentalne retardovany tak by nikdy nevytlacil zo seba takyto idiotizmus…ale co je mozne ocakavat od zychto degeneratov?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.