Home / šport / Cyklistika / Mark Cavendish na Tour de France nebude štartovať, Quick-Step nenominoval ani Juliana Alaphilippa

Mark Cavendish na Tour de France nebude štartovať, Quick-Step nenominoval ani Juliana Alaphilippa

27.6.2022 (Webnoviny.sk) – Súčasťou tohtoročnej edície prestížnych cyklistických pretekov Tour de France nebudú dvojnásobný svetový šampión Francúz Julian Alaphilippe ani elitný šprintér Brit Mark Cavendish.

Ani jeden z nich totiž nefiguruje v osemčlennej nominácii tímu Quick-Step Alpha Vinyl na významné podujatie, ktorého štart je naplánovaný na piatok 1. júla do dánskej Kodane.

Alaphilippe narazil do stromu

Alaphilippe sa stále úplne nedoliečil z následkov hrôzostrašného pádu, ktorý utrpel v jari na klasike Liége-Bastogne-Liége. Bol tam súčasťou hromadného pádu a vo veľkej rýchlosti narazil do stromu.

Utrpel pri tom niekoľko zlomenín aj poškodenie pľúc. Počas ostatného víkendu sa však už predstavil na národnom šampionáte.

„Som veľmi smutný, že vo vlasti nemôžem jazdiť v dúhovom drese. Viem, že pre tím bol tento verdikt veľmi náročný. Chápem toto rozhodnutie, pretože ani ja sám nechcem byť na štarte, ak nie som v najlepšej forme,“ poznamenal Alaphilippe.

Cavendish je prvý náhradník

Cavendish sa do kádra svojej stajne nedostal na základe hodnotenia výkonnosti, patrí mu však post prvého náhradníka.

Vlani Brit vyrovnal rekord legendárneho Eddyho Merckxa v počte víťazných etáp na TdF, obaja ich majú na svojom konte po 34. Cavendish počas ostatného víkendu získal titul britského šampióna.

„Musím zdôrazniť, že obaja pokračovali v tréningu a zostali sústredení v ostatných týždňoch,“ vyzdvihol športový riaditeľ stajne Tom Steels.

Lídrom belgického tímu bude holandský šprintér Fabio Jakobsen, ktorý v aktuálnej sezóne zaznamenal už 10 víťazstiev.

Viac k témam: Quick-Step Alpha Vinyl, Tour de France 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Mark Cavendish na Tour de France nebude štartovať, Quick-Step nenominoval ani Juliana Alaphilippa © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peter Sagan skončil v súťaži ebikov šestnásty, dvaja slovenskí cyklisti vypadli dve kolá pred cieľom

Sagana od Top 10 delilo len 58 sekúnd.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.