Home / SLOVENSKO / Bude Čaputová opätovne kandidovať do funkcie prezidentky? Uvedomuje si pokles svojej popularity a priznala aj chybu

Bude Čaputová opätovne kandidovať do funkcie prezidentky? Uvedomuje si pokles svojej popularity a priznala aj chybu

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová sa teraz nerozhoduje, či bude, alebo nebude opätovne kandidovať do funkcie hlavy štátu. „Je na to ešte čas. Toto rozhodnutie som ešte neurobila a ani sa tým nezaoberám,“ vyhlásila prezidentka v televízii TA3 v relácii V politike. Uviedla, že nechce svoju prácu vykonávať ako kampaň a zdôraznila, že má slúžiť Slovensku.

Čaputová uviedla, že jej popularita klesá prirodzene a zaujíma sa, ako ju občania hodnotia. Deficit cíti v zrozumiteľnosti a jasnosti vyjadrení. Vzhľadom na všetky krízy podľa hlavy štátu frustrovaní ľudia nerozmýšľajú, kto za čo môže a aké kompetencie má vláda a prezidentka. Poznamenala, že jej úlohou je vysvetľovať právomoci vlády či prezidentky.

Čaputová si priznala chybu, ktorú urobila pri vyznamenaní členov Bielej légie. K otázke, či vníma, že pribúdajú útoky voči nej a že ľudia skandovali aj nadávky voči nej, Čaputová podotkla, že si nerobila porovnanie. Najviac sa jej však dotýkajú klamstvá a neoprávnená kritika, že slúži cudzej moci.

Viac k témam: Prezidentka SR, Prezidentské voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Bude Čaputová opätovne kandidovať do funkcie prezidentky? Uvedomuje si pokles svojej popularity a priznala aj chybu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenskí hasiči sa vrátili z Českého Švajčiarska, vrtuľník ministerstva vnútra tam vykonal 881 zhodov

Slovenskí hasiči pôsobili v národnom parku České Švajčiarsko od 26. júla na základe žiadosti českej strany.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    nech len kandiduje, vacsiu NULU sme na Slovensku za prezidenta pocnuc od Dr.Tisa nemali, budeme svetovy unikat aspon v niecom…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.