Home / EKONOMIKA / Na Slovensku narástol počet poberateľov sociálnych dávok, dôvodom je prílev cudzincov

Na Slovensku narástol počet poberateľov sociálnych dávok, dôvodom je prílev cudzincov

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku vzrástol aj v máji tohto roka. Sociálne dávky v piatom mesiaci tohto roka dostalo 81,4-tisíca osôb. Oproti koncu apríla išlo o nárast o 4,9-tisíca ľudí.

Narástol počet cudzincov

Dôvodom je nárast počtu cudzincov, ktorí na Slovensku dostávajú dávky v hmotnej núdzi a príspevky k nim. Kým v apríli išlo o 17-tisíc cudzincov, v máji tento počet stúpol na 22,1-tisíca. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo v máji tohto roka po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 174,1-tisíca osôb, čo je 3,20 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Oproti aprílu ide o nárast o 9,2-tisíca ľudí, resp. o 0,17 percentuálneho bodu.

Tisícky sociálne odkázaných osôb  

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5,2-tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,70 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 9-tisíc poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,17 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v máji 9,93 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,1-tisíca sociálne odkázaným osobám.

Viac k témam: Sociálne dávky
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku narástol počet poberateľov sociálnych dávok, dôvodom je prílev cudzincov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rada Európskej únie prijala ôsmy balík sankcií voči Rusku, priškrtia príjmy krajiny či zakážu transakcie

Najnovší balík sankcií stanovuje ďalšie zákazy importu do EÚ v hodnote sedem miliárd eur, čo pripraví Rusko o ďalšie príjmy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.