Home / šport / Tenis / Ukrajinci budú mať na Wimbledon bezplatné vstupenky, organizátori im darujú aj tisícky libier

Ukrajinci budú mať na Wimbledon bezplatné vstupenky, organizátori im darujú aj tisícky libier

25.6.2022 (Webnoviny.sk) – Organizátori tretieho grandslamového turnaja tohtoročnej tenisovej sezóny, slávneho Wimbledonu, bezplatne poskytli vstupenky ukrajinským utečencom, ktorí sa po odchode z Ukrajiny usadili v londýnskych štvrtiach Merton a Wandsworth.

Dostanú 250-tisíc libier

Navštíviť budú môcť ktorýkoľvek zápas, ktorý sa na trávnatých kurtoch All England Clubu bude hrať v nedeľu 3. júla. Ako referuje oficiálny web Wimbledonu, organizátori sa zároveň rozhodli darovať Ukrajincom postihnutým vojnou 250-tisíc libier.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V nedeľu sa k ukrajinským utečencom pripoja miestni obyvatelia, hrdinovia obdobia pandémie koronavírusu z radov národnej zdravotnej služby a sociálnej starostlivosti, množstvo škôl, charít a komunitných skupín,“ uviedli v spoločnom vyhlásení All England Club a Lawn Tennis Association.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Wimbledon bez Rusov a Bielorusov

Tohtoročný Wimbledon potrvá od pondelka 27. júna do nedele 10. júla. Bude sa hrať bez ruských a bieloruských tenistov. Dôvodom je pokračujúca vojenská agresia na Ukrajine, ktorú Rusko rozpútalo s pomocou Bieloruska. Taktiež sa vo Wimbledone nebudú udeľovať body do rebríčkov ATP a WTA.

Prvá nedeľa bola vo Wimbledone tradične voľným dňom, počas ktorého sa maximálne dohrávali zápasy odložené pre dážď. V súčasnosti sa Wimbledon hrá celých 14 dní, keďže vďaka moderným technológiám už kurty nepotrebujú deň na zotavenie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci budú mať na Wimbledon bezplatné vstupenky, organizátori im darujú aj tisícky libier © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Andrej Martin mal pozitívny test na doping a dostal dištanc. Jeho slová však hovoria za všetko

V tele slovenského tenistu odhalili počas júnového challengeru v Bratislave zakázanú látku SARM S-22.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    bez ruskych a bieloruskych tenistov a tenistiek, ktori patria k svetovej tenisovej spicke ste urobil z tohto turnaja druhotriedny turnaj, idete rozhadzovat Judazske peniaze ukrajincom aby ste zakrylii svoju politicku poslusnost…kopli ste zase raz sportu poriadne do zubov a stali ste sa otrokmi politikov…a to je ubohe…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.