Home / SVET / Po streľbe pred gej barom zahynuli dve osoby a viac ako desať je zranených

Po streľbe pred gej barom zahynuli dve osoby a viac ako desať je zranených

25.6.2022 (Webnoviny.sk) –
Aktualizované v sobotu 25. júna o 9.59 hod.

Dvaja ľudia zomreli a viac ako desiatka utrpela zranenia v sobotu nadránom pri streľbe v nórskom hlavnom meste Oslo. Streľba sa odohrala pred gej barom v centre metropoly, uvádzajú svedkovia a miestne médiá. Podozrivého zatkli a polícia neverí, že by do toho boli zapletení ďalší ľudia, informoval policajný hovorca Tore Barstad.

Barstad ďalej uviedol, že motív incidentu nie je bezprostredne známy. Nie je tiež jasné, či streľba súvisela s dúhovým pochodom, ktorý sa má v sobotu uskutočniť v meste, ale polícia podľa hovorcu posudzuje, aké opatrenia prijme na ochranu podujatia.

Organizátori Prideu v sobotu ráno informovali, že pre streľbu po odporúčaní polície rušia pochod aj sprievodné podujatia. Policajný hovorca Tore Barstad uviedol, že 14 ľudí absolvovalo lekárske ošetrenie a ôsmich z nich hospitalizovali.

Nórsky premiér Jonas Gahr Störe na sociálnej sieti Facebook na streľbu pred London Pubom reagoval so slovami, že je to „krutý a hlboko šokujúci útok na nevinných ľudí“. Povedal, že hoci motív nie je jasný, streľba vyvolala v LGBTQ komunite strach a smútok. „Stojíme pri vás,“ doplnil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: agresia, Dúhový pochod PRIDE, LGBTIQ, Streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Po streľbe pred gej barom zahynuli dve osoby a viac ako desať je zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Záchranári v Ríme vytiahli muža zo zrúteného tunela, ktorý možno mal poslúžiť na vylúpenie neďalekej banky

Tunel mal začiatok v čerstvo prenajatom obchode a viedol popod cestu.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    a toto je skoro nic oproti tomu co ich caka ked sa aj v Norsku budu vladnut moslimaci…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.