Home / šport / Cyklistika / Tragický pád na vytrvalostných pretekoch v Česku, slovenský cyklista prehral boj o život

Tragický pád na vytrvalostných pretekoch v Česku, slovenský cyklista prehral boj o život

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Tragické rozuzlenie mali vytrvalostné preteky v horskej cyklistike v okolí Jihlavy, na pád počas víkendového podujatia doplatil životom 43-ročný slovenský jazdec Marián Kiss.

Záchranári mu už nedokázali pomôcť

„Aj keď sa mu dostalo okamžitej a odbornej prvej pomoci od prítomných pretekárov aj organizátorov a následne aj od privolanej záchrannej služby, vo štvrtok nás napriek maximálnej snahe a opatere lekárov, bohužiaľ, opustil,“ napísali na svojom webe organizátori pretekov Jihlavská 24 MTB.

Preteky predčasne ukončili

Slovenskému jazdcovi sa stal napokon osudným pád na trati podujatia, ktoré bolo tiež kontinentálnym šampionátom vytrvalcov. Preteky po nepríjemnom páde Slováka predčasne ukončili po trinástich hodinách.

„Vzhľadom na vážny zdravotný stav pretekára a nemožnosť predpovedať jeho ďalší pozitívny stav sa rozhodli organizátori preteky predčasne ukončiť. Toto rozhodnutie ostatní pretekári akceptovali a potvrdili súhlasným potleskom,“ informovali usporiadatelia.

„Sú veci, na ktoré sa nedá pripraviť, na smrť pretekára, kamaráta. Sme veľmi zarmútení,“ napísali jihlavskí organizátori na svojom webe po tragickom skone slovenského pretekára z Veľkého Bielu pri Senci.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Tragický pád na vytrvalostných pretekoch v Česku, slovenský cyklista prehral boj o život © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sagan si „Okolo Slovenska“ nezajazdí, istá je však účasť štyroch elitných tímov aj Cavendisha (video)

Peter Sagan z francúzskeho tímu TotalEnergies sa po pretekoch v Kanade (9. a 11.9.) presunie do Austrálie, kde pred majstrovstvami sveta vo Wollongongu absolvuje aklimatizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.