Home / SLOVENSKO / Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok, je určený na rozčesávanie vlasov pre deti (foto)

Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok, je určený na rozčesávanie vlasov pre deti (foto)

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku v Európskej únii. Do systému na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch (Safety Gate RAPEX) ho nahlásil kontrolný orgán v Írsku. Informácie poskytol Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Ide o výrobok na rozčesávanie vlasov pre deti s názvom Goodness Hair Detangler Watermelon Burst značky Baylis & Harding. Výrobok je v tmavej fľaši s oranžovou etiketou, na ktorej je zobrazený obrázok leva.

Vo výrobku zistili prekročené množstvo mikroorganizmov, čo predstavuje mikrobiologické riziko. V prípade, ak výrobok prichádza do styku so sliznicami alebo ak sa používa na poškodenú pokožku, môže spôsobiť infekcie alebo podráždenie.

Viac k témam: Hygienici, Nebezpečná kozmetika
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok, je určený na rozčesávanie vlasov pre deti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vydrží Hegerova menšinová vláda? Väčšina Slovákov si to nemyslí, voliči OĽaNO však stále veria

Opačný názor, teda že súčasná menšinová vláda vydrží a predčasné voľby nebudú, zastávajú traja z desiatich opýtaných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.