Home / SLOVENSKO / Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok, je určený na rozčesávanie vlasov pre deti (foto)

Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok, je určený na rozčesávanie vlasov pre deti (foto)

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku v Európskej únii. Do systému na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch (Safety Gate RAPEX) ho nahlásil kontrolný orgán v Írsku. Informácie poskytol Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Ide o výrobok na rozčesávanie vlasov pre deti s názvom Goodness Hair Detangler Watermelon Burst značky Baylis & Harding. Výrobok je v tmavej fľaši s oranžovou etiketou, na ktorej je zobrazený obrázok leva.

Vo výrobku zistili prekročené množstvo mikroorganizmov, čo predstavuje mikrobiologické riziko. V prípade, ak výrobok prichádza do styku so sliznicami alebo ak sa používa na poškodenú pokožku, môže spôsobiť infekcie alebo podráždenie.

Viac k témam: Hygienici, Nebezpečná kozmetika
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok, je určený na rozčesávanie vlasov pre deti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Opätovný proces v kauze Gemerský mlyn pokračuje, mohli by už čoskoro odznieť záverečné reči

Krajský súd v Bratislave v novembri 2020 rozhodol o zrušení rozsudku Okresného súdu Bratislava II, ktorý dvojicu obžalovaných uznal za vinných a vec vrátil na prvostupňový súd na opätovné prejednanie a rozhodnutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.