Home / SVET / Zelenskyj apeluje na západné krajiny, aby urýchlili dodávky ťažkých zbraní na zastavenie diabolskej armády (video)

Zelenskyj apeluje na západné krajiny, aby urýchlili dodávky ťažkých zbraní na zastavenie diabolskej armády (video)

23.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že ruské sily podnikli veľmi ťažké letecké a delostrelecké útoky v Donbase na východe Ukrajiny. „Krok za krokom chcú zničiť celý Donbas,“ povedal vo svojom nočnom prejave.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca ukrajinského ministerstva obrany Oleksandr Motuzjanyk povedal, že na každú delostreleckú strelu, ktorú Ukrajinci vypália, pripadá šesť ruských. Zelenskyj preto apeloval na západné krajiny, aby urýchlili dodávky ťažkých zbraní „na zastavenie tejto diabolskej armády“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruské sily dobyli tri dediny v Luhanskej oblasti. Tamojší gubernátor Serhij Hajdaj povedal, že obce sa nachádzajú neďaleko Lysyčanska, posledného mesta v Luhanskej oblasti, ktoré je stále plne pod kontrolou Ukrajiny. Rusi tiež dobyli strategickú dedinu Toškivka, čo im umožnilo zintenzívniť útoky, povedal Hajdaj.

Rusi tiež pokračujú v ostreľovaní Charkova a okolitých miest. Šéf vojenskej správy Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov informoval, že v dedine Pryšyb ruské sily zabili 10 ľudí vrátane piatich žien.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Donbas, LĽR Luhanská ľudová republika, Lysyčansk, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj apeluje na západné krajiny, aby urýchlili dodávky ťažkých zbraní na zastavenie diabolskej armády (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump podal žalobu na spravodajskú sieť CNN za ohováranie, požaduje tučné odškodné

CNN, na ktorú Trump opakovane útočí, žalobu nekomentovala.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    tento proamericky a proEU profesionalny klamar hrajuci žebráka odkazuje kazdy den ukrajincom a svetu ako bez milosti zenie casť ukrajincov na smrt…jemu trt a dva orechy ide o nejaku Ukrajinu on haji zaujmy Zapadu…to, ze Rusko o tomto vsetkom vie niet pochyb a Rusko sa so vsetkymi vojnovymi stvacmi, ktori podporuju a hecuju tohto gašpara vysporiada…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.