Home / SVET / Konevovu ulicu v Prahe premenujú, nový názov ponesie meno prvého žižkovského starostu Karla Hartiga

Konevovu ulicu v Prahe premenujú, nový názov ponesie meno prvého žižkovského starostu Karla Hartiga

23.6.2022 (Webnoviny.sk) – Mestská časť českej metropoly Praha 3 požiada magistrát hlavného mesta, aby premenoval Konevovu ulicu na Hartigovu. Rozhodli o tom v utorok členovia zastupiteľstva mestskej časti.

O premenovaní rozhoduje rada hlavného mesta na základe odporúčania magistrátnej miestopisnej komisie, ktorá už skôr Prahu 3 informovala, že so zmenou názvu ulice súhlasí. Informoval o tom portál TN.cz.

Karel Hartig bol prvým žižkovským starostom. Na jeho podnet ulice na Žižkove označili červeno-bielymi tabuľkami v češtine. Túto prax v roku 1893 prevzala celá Praha.

Ivan Konev bol sovietsky maršal, ktorého vojaci sa v máji 1945 ako prví zo spojeneckých armád dostali do Prahy. V roku 1956 velil potlačeniu maďarského povstania.

Viac k témam: Konevova ulica, Premenovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Konevovu ulicu v Prahe premenujú, nový názov ponesie meno prvého žižkovského starostu Karla Hartiga © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Francúzski poslanci bojujú za práva žien, chcú zakotviť v ústave právo na interrupciu

Právo na interrupciu vo Francúzsku je už zakotvené v zákone z roku 1975, ktorý sa týka dobrovoľného ukončenia tehotenstva v právnom rámci, ktorý dekriminalizoval interrupcie.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    a zase sa raz naplnilo to stare zname, urob niekomu dobre os-rie ti nohu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.