Home / SLOVENSKO / Exšéfka finančnej správy Wittenbergerová už pozná svoj trest za prijímanie úplatku

Exšéfka finančnej správy Wittenbergerová už pozná svoj trest za prijímanie úplatku

22.6.2022 (Webnoviny.sk) – Samosudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Miroslav Mazúch v stredu uložil bývalej šéfke finančnej správy Lenke Wittenbergerovej trest dva roky väzenia s podmienečným odkladom na dobu piatich rokov. Stalo sa tak v rámci schválenia dohody o vine a trestne medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a obvinenou z trestného činu prijímania úplatku.

Wittenbergerová má tiež zaplatiť peňažný trest 50-tisíc eur. Ak by tak neurobila, súd určil náhradný trest vo výmere 18 mesiacov väzenia. Sudca takisto uložil exprezidentke finančnej správy zákaz vykonávania funkcie v orgánoch verejnej moci na dobu piatich rokov. Stredajšie rozhodnutie súd je právoplatné, keďže súčasťou dohody je záväzok sa voči nemu neodvolať.

„Je mi ľúto, že sa tento skutok stal,“ uviedla Wittenbergerová. Dodala, že za skutok plne prijíma zodpovednosť.

Akcia Mýtnik III

Lenku Wittenbergerovú obvinili orgány činné v trestnom konaní v roku 2021 rámci akcie Mýtnik III. Podľa vyšetrovateľa prijala v roku 2018 sumu 50-tisíc eur od podnikateľa Michala Suchobu za pomoc pri zavádzaní IT systému Alladin na finančnej správe. Podnikateľ o tom vypovedal, keďže od svojho obvinenia spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní.

V rámci akcie Mýtnik III obvinila polícia minulý rok pre korupciu spolu osem osôb. Dve osoby konkrétne obvinili pre podplácanie a šesť pre prijímanie úplatku. Medzi obvinenými bol aj podnikateľ Miroslav Výboh alebo bývalý štátny tajomník rezortu financií Radko Kuruc.

Viac k témam: Akcia „Mýtnik III“, Dohoda o vine a treste, Rozsudok, Úplatky, Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Exšéfka finančnej správy Wittenbergerová už pozná svoj trest za prijímanie úplatku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sulíkovci nezabudnú Matovičovi prelomenie veta Čaputovej s fašistami, jeho ospravedlnenie by malo ísť v prvom rade celému Slovensku (video)

Strana SaS to uviedla v reakcii na sobotnú tlačovú besedu premiéra Eduarda Hegera a ministra financií Igora Matoviča, na ktorej poprosili SaS o odpustenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.