Home / SVET / V meste Mariupoľ zomrelo viac ako tisíc civilistov, medzi obeťami sú aj desiatky detí

V meste Mariupoľ zomrelo viac ako tisíc civilistov, medzi obeťami sú aj desiatky detí

17.6.2022 (Webnoviny.sk) – Počas obliehania ukrajinského prístavného mesta Mariupoľ na pobreží Azovského mora zahynulo najmenej 1348 civilistov vrátane 70 detí. Ako referuje spravodajský web CNN, uviedla to vysoká komisárka Organizácie Spojených národov (OSN) pre ľudské práva Michelle Bacheletová. Podľa nej je však skutočný počet obetí nepriateľských akcií na civilistoch pravdepodobne o tisíce vyšší.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Tieto úmrtia boli spôsobené náletmi, tankovým a delostreleckým ostreľovaním a ručnými a ľahkými zbraňami počas pouličných bojov,“ poznamenala Bacheletová a dodala, že v Mariupoli bolo od začiatku vojny zničených až 90 % obytných budov. Tvrdí, že od vypuknutia vojny do apríla bol Mariupoľ „pravdepodobne najsmrteľnejšie miesto na Ukrajine“.

V súčasnosti podľa nej nie je možné zistiť presný počet obetí. „Telá boli nájdené v improvizovaných individuálnych alebo masových hroboch na dvoroch, uliciach a v parkoch, domoch a bytoch… Mnohé ešte treba pochovať,“ dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V meste Mariupoľ zomrelo viac ako tisíc civilistov, medzi obeťami sú aj desiatky detí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zelenskyj vyzval Rusov, aby zastavili svojho prezidenta. Putin chce viac vojnu ako váš život, vyhlásil (video)

Vyjadril sa tak po tom, ako hovorca Kremľa vo štvrtok povedal, že štyri ukrajinské regióny sa stanú súčasťou Ruska.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    esteze OSN drzala tlamu ked USA masakrovali Iran kde podla americkej studie malo prist o zivot nasilnou smrtou a to prevazne na nasledky strelby 655 OOO ludi, to OSN nevadilo, smradi podvodnicky…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.