Home / SVET / Ministri obrany Grécka a Turecka diskutovali s cieľom znížiť napätie a zachovať spoluprácu

Ministri obrany Grécka a Turecka diskutovali s cieľom znížiť napätie a zachovať spoluprácu

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ministri obrany Grécka a Turecka sa vo štvrtok stretli na okraji stretnutia Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Informovalo o tom turecké ministerstvo obrany.

Diskusia v Bruseli medzi tureckým ministrom Hulusim Akarom a Nikosom Panagiotopoulosom z Grécka sa podľa vyhlásenia ministerstva zamerala na „dôležitosť pokračovania dialógu s cieľom znížiť napätie“. Diskutovali o potrebe zachovať otvorené komunikačné kanály, zamerať sa na pozitívnu agendu a bilaterálnu a regionálnu spoluprácu, uvádza sa vo vyhlásení.

Turecko a Grécko majú z minulosti spory týkajúce sa množstva otázok, ako je prieskum nerastného bohatstva vo východnom Stredomorí a konkurenčné nároky v Egejskom mori.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis sa tento týždeň snažil upokojiť situáciu, keď povedal, že napriek tvrdej rétorike Turecka nie sú vzťahy medzi oboma štátmi na takej nízkej úrovni ako v roku 2020, keď sa vojnové lode Grécka a Turecka navzájom sledovali vo východnom Stredomorí.

Viac k témam: Diskusia, Napätie, Vojnové lode
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministri obrany Grécka a Turecka diskutovali s cieľom znížiť napätie a zachovať spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zelenskyj vyzval Rusov, aby zastavili svojho prezidenta. Putin chce viac vojnu ako váš život, vyhlásil (video)

Vyjadril sa tak po tom, ako hovorca Kremľa vo štvrtok povedal, že štyri ukrajinské regióny sa stanú súčasťou Ruska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.