Home / SLOVENSKO / Kto bude novým šéfom RTVS? Poradná komisia odporúča Búzu a Machaja, Rezníka a troch ďalších nie

Kto bude novým šéfom RTVS? Poradná komisia odporúča Búzu a Machaja, Rezníka a troch ďalších nie

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Všetkých osem kandidátov, ktorí prešli verejným vypočutím, splnilo zákonné podmienky a môžu sa uchádzať o post generálneho riaditeľa RTVS na funkčné obdobie piatich rokov.

Vyplýva to z uznesenia parlamentného výboru pre kultúru a médiá, o ktorom informoval jeho predseda Kristián Čekovský (OĽaNO).

Poradná komisia pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS pri parlamentnom výbore pre kultúru a médiá zaradila medzi odporúčaných kandidátov na post riaditeľa RTVS Tibora Búzu a Ľuboša Machaja. Za prijateľných označila Petra Badača a Ivana Goliana. Ako neodporúčaných kandidátov označila Petra Janků, súčasného šéfa RTVS Jaroslava Rezníka, Vladimíra Semana a Daniela Živicu.

Členovia poradnej komisie mali možnosť sa zoznámiť s projektmi všetkých kandidátov. Komisia sa zúčastnila verejného vypočutia a mohla klásť kandidátom otázky. Medzi členmi komisie boli napríklad šéf Slovenskej akadémie vied Pavol Šajgalík alebo riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Kandidáti na riaditeľa RTVS (fotografie)

Voľba nového generálneho riaditeľa RTVS sa uskutoční na aktuálnej júnovej schôdzi parlamentu. Ak nikto z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov, do opakovanej voľby postúpia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov.

Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Rezníka sa končí tento rok 1. augusta.

Viac k témam: Generálny riaditeľ RTVS, Voľba šéfa RTVS
Zdroj: Webnoviny.sk – Kto bude novým šéfom RTVS? Poradná komisia odporúča Búzu a Machaja, Rezníka a troch ďalších nie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vydrží Hegerova menšinová vláda? Väčšina Slovákov si to nemyslí, voliči OĽaNO však stále veria

Opačný názor, teda že súčasná menšinová vláda vydrží a predčasné voľby nebudú, zastávajú traja z desiatich opýtaných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.