Home / SVET / Doktor Fauci skončil v karanténe, napriek dvom posilňujúcim dávkam vakcíny sa nakazil koronavírusom

Doktor Fauci skončil v karanténe, napriek dvom posilňujúcim dávkam vakcíny sa nakazil koronavírusom

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Hlavný poradca americkej vlády pre infekčné choroby Anthony Fauci mal pozitívny test na koronavírus. Fauci, ktorý je proti ochoreniu COVID-19 úplne zaočkovaný a dostal aj dve posilňujúce dávky vakcíny, má mierne príznaky, uviedol vo vyhlásení americký Národný inštitút pre alergie a infekčné choroby, ktorého je šéfom.

„Doktor Fauci bude v izolácii a bude pokračovať v práci z domu,“ uviedol inštitút vo vyhlásení. Informuje o tom portál cnbc.com. Počet ochorení COVID-19 v USA podľa údajov Johns Hopkins University opäť stúpa po tom, ako v marci a apríli klesol pod 30-tisíc denne.

Dôvodom rastu počtu nákaz je vysoko infekčný variant koronavírusu omikron. Od konca mája je v USA stabilne v priemere viac ako 100-tisíc nových nákaz denne.

Za uplynulých 18 mesiacov potvrdili ochorenie COVID-19 u takmer 86 miliónov Američanov. Podľa údajov Johns Hopkins University infekcii podľahlo niečo viac ako milión obyvateľov USA.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk – Doktor Fauci skončil v karanténe, napriek dvom posilňujúcim dávkam vakcíny sa nakazil koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin oslavuje svoje 70. narodeniny, od Lukašenka dostal netradičný narodeninový darček

Lukašenko novinárom povedal, že sám vo svojej záhrade používa model podobný tomu, ktorým obdaroval Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.