Home / SVET / Brazílska polícia zatkla druhého podozrivého zo zmiznutia britského novinára a jeho kolegu, pátranie po dvojici pokračuje

Brazílska polícia zatkla druhého podozrivého zo zmiznutia britského novinára a jeho kolegu, pátranie po dvojici pokračuje

15.6.2022 (Webnoviny.sk) – Brazílska federálna polícia v utorok zatkla druhého podozrivého v súvislosti so zmiznutím britského novinára a miestneho experta na záležitosti pôvodných obyvateľov v odľahlej časti Amazónie.

Dvaja muži skončili v putách

Podozrivý 41-ročný Oseney da Costa de Oliveira je rybár a brat hlavného podozrivého v prípade, rovnako starého Amarilda da Costu de Oliveiru, známeho aj ako Pelado.

Polícia tiež vo vyhlásení uviedla, že skonfiškovala muníciu a veslo, neuviedla však, prečo veci zaistila, komu patrili, ani kde sa našli. Federálna polícia bezprostredne neodpovedala na žiadosť agentúry AP o vysvetlenie, prečo Oseneya da Costu de Oliveiru menovala vo vyhlásení, keďže to nie je jej štandardný postup.

Podozriví ohrozovali novinára puškou

Pôvodní obyvatelia v oblasti, ktorí boli s expertom Brunom Pereirom a novinárom Domom Phillipsom, povedali, že Pelado na nich mával puškou deň predtým, ako títo dvaja muži zmizli. Pelado poprel akékoľvek previnenie a podľa rodiny tvrdí, že priznanie od neho polícia dostala mučením.

Pátranie po dvojici, ktorá je nezvestná od (5. júna), pokračuje. V nedeľu polícia našla v rieke ich osobné veci. Pátracie tímy sústreďujú svoje úsilie na miesto v rieke Itaquai neďaleko mesta Atalaia do Norte, kde dobrovoľníci zo skupiny pôvodných obyvateľov Matis v sobotu oznámili, že našli plachtu z člna používaného nezvestnými mužmi.

Oblasť, kde muži zmizli, zažíva násilné konflikty medzi rybármi, pytliakmi a vládnymi agentmi. Násilie narastá, keďže gangy obchodujúce s drogami bojujú o kontrolu nad vodnými cestami na prepravu kokaínu, hoci rieka Itaquai nie je známou trasou obchodovania s drogami.

Viac k témam: Novinár, Pátranie, Vyšetrovanie, Zmiznutie ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Brazílska polícia zatkla druhého podozrivého zo zmiznutia britského novinára a jeho kolegu, pátranie po dvojici pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin oslavuje svoje 70. narodeniny, od Lukašenka dostal netradičný narodeninový darček

Lukašenko novinárom povedal, že sám vo svojej záhrade používa model podobný tomu, ktorým obdaroval Putina.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    sprava dolezita ako prd v lufte…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.