Home / SVET / Ukrajinci utrpeli značné straty v bitke o Sjevjerodoneck. Potrebujeme protiraketové zbrane, odkázal Zelenskyj Západu (video)

Ukrajinci utrpeli značné straty v bitke o Sjevjerodoneck. Potrebujeme protiraketové zbrane, odkázal Zelenskyj Západu (video)

15.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nočnom prejave uznal „bolestivé straty“ ukrajinských síl v bojoch proti Rusom v meste Sjevjerodoneck a v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské sily sa podľa neho stále pokúšajú o evakuáciu civilistov zo Sjevjerodonecka po tom, čo Rusko zničilo posledný most do mesta. Ako tiež povedal, obrana regiónu Donbas je podstatná, keďže konkrétne tento výsledok bitky naznačí ďalšie smerovanie vojny. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zelenskyj zopakoval, že Ukrajina potrebuje moderné protiraketové zbrane. Pre prokrastináciu pri ich dodávaní podľa neho neexistuje žiadne ospravedlnenie. Prezident zároveň vyzval ľudí, aby vydržali a naďalej tvrdo bojovali.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sjevjerodoneck, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci utrpeli značné straty v bitke o Sjevjerodoneck. Potrebujeme protiraketové zbrane, odkázal Zelenskyj Západu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin oslavuje svoje 70. narodeniny, od Lukašenka dostal netradičný narodeninový darček

Lukašenko novinárom povedal, že sám vo svojej záhrade používa model podobný tomu, ktorým obdaroval Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.